نسخه آزمایشی

سفر گردشگران آلمانی به خراسان جنوبی

سفر گردشگران آلمانی به خراسان جنوبی

اطلاعات گردشگری

معاون گردشگری، سرمایه‌گذاری و تامین ‌منابع اداره‌ کل میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع ‌دستی خراسان ‌جنوبی از گشت و گذار گردشگران آلمانی در مناطق روستایی و بکر این استان خبر داد.

به گزارش روابط‌ عمومی اداره ‌کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع ‌دستی خراسان ‌جنوبی، مرتضی عربی گفت: گروه گردشگران آلمانی طی یک هفته، سفر خود در خراسان جنوبی را از پایتخت زرشک بی‌دانه دنیا در روستای افین شروع کردند.

این گردشگران به روستای جهانی خراشاد رفتند و در پایان در دیار گل‌های نرگس (شهر خوسف) با رکاب‌زنی تا روستای گردشگری آرک، به سفر خود در استان پایان دادند.

این دو گردشگر آلمانی ورزشکار، اقامتگاه‌های بوم‌گردی را برای اسکان انتخاب کردند تا بتوانند ضمن آشنایی با فرهنگ و تاریخ قهستان و خوراک محلی آن‌، دوچرخه سواری در جاده‌های روستایی بکر را نیز تجربه کنند.

گردشگران آلمانی بیشترین ورودی گردشگران خارجی به استان را دارا هستند و این به دلیل علاقه آنان به فرهنگ و تاریخ غنی خراسان جنوبی است.

ورود مسافران و گردشگران به خراسان جنوبی در نوروز ۱۴۰۰ با توجه به آبی و زرد بودن شهرهای استان آزاد بود و اقامتگاه‌های بوم‌گردی بیشترین سهم اسکان مسافران را به خود اختصاص داد./ایرنا

نظرات

🔄