نسخه آزمایشی

برگزاری پویش قرن‌ها دوستی تهران - پکن

برگزاری پویش قرن‌ها دوستی تهران - پکن

اطلاعات گردشگری

مدیرکل بازاریابی و تبلیغات گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گفت: به منظور حضور موثر در بازار گردشگری چین، پویش قرنها دوستی؛ سومین عید بهاره چینی‌ها در ایران برگزار می‌شود.

محمد قاسمی، گفت: معاونت گردشگری به منظور حضور مستمر و موثر در بازار گردشگری چین و همچنین زنده نگه داشتن نام ایران در حافظه بازار بزرگ این کشور با بیش از صد و هفتاد میلیون گردشگر خروجی برای دوران پسا کرونا، در حال برگزاری کمپین قرن ها دوستی؛ سومین عید بهار چینی­ ها در ایران در بازه زمانی ۲۴ بهمن الی ۹ اسفند سال جاری همزمان با عید بهاره چینی به صورت مجازی است.

فعالیت‌های مربوط به این پویش در چندین گام صورت پذیرفت. در گام نخست، از استان‌های مقصد گردشگران چینی خواسته شد تا محتوای تبلیغاتی خود را متناسب با علایق و سلایق چینی‌ها و بر اساس راهنماهای فنی ابلاغی در قالب عکس، کلیپ و متن آماده و به معاونت گردشگری وزارتخانه ارسال کنند.

در گام دوم، آثار تولیدی از نظر تکنیکی و محتوایی ارزیابی و صحت‌سنجی شد  و آنهایی که شرایط فنی لازم را احراز کردند در زمینه متن و روایت توسط کارشناسان یک شرکت دو ملیتی ایرانی- چینی مورد تطبیق و ویرایش ترجمه‌ای و زبانشناختی قرار گرفتند.

در گام بعدی، انواع محتوای نهایی شده بهمراه پیام تبریک وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی به زبان چینی در سایت جامع گردشگری کشور موسوم به «ویزیت ایران» زیر نظر کانون جهانگردی و اتومبیلرانی بارگذاری شد.

در مرحله آخر، لینک مربوطه در سطح وسیعی به وزارت امور خارجه، سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، تشکل­ های حرفه‌ای گردشگری، نمایندگی‌های سیاسی جمهوری اسلامی ایران در چین، رایزنی‌های فرهنگی کشور و سایر گروه‌های فعال گردشگری اطلاع‌رسانی شد و از آنها خواسته شد تا نسبت به بارگذاری لینک مذکور در فضای مجازی تحت اختیار، استفاده از محتوای تولیدی در سایر فعالیت­‌های تبلیغاتی و اطلاع‌رسانی مناسب پیرامون کمپین مذکور به بخش خصوصی کشور چین اقدام کنند./ایرنا

نظرات

🔄