نسخه آزمایشی

هنر پارسی از دریچه نگاه رسانه‌ انگلیسی

هنر پارسی از دریچه نگاه رسانه‌ انگلیسی

اطلاعات گردشگری

روزنامه بریتانیایی گاردین با انتشار مجموعه تصاویری از اماکن مذهبی تاریخی ایران، به زیبایی‌های خیره‌کننده و معماری این بناها پرداخته است.

انتشار تصاویری از معماری بناهای مذهبی تاریخی ایران در واقع پیش از پخش گزارش کانال ۴ بی‌بی سی با عنوان هنر پارسی صورت گرفته است، گزارشی که «سمیره احمد» خبرنگار انگلیسی در سفر ۶ هفته‌ای خود به ایران در سال گذشته، به ۲۲ مکان تاریخی ایران که در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده‌اند، رفته و مجموعه هنر پارسی، دستاورد همین سفر ۶ هفته‌ای این خبرنگار انگلیسی است.
وی بازدید از مکان‌های تاریخی کمتر دیده شده ایرانی، داستان فرهنگ و تاریخ مردمانی را می‌گوید که در عین پیچیدگی بسیار دلنشین هستند.  

«حمید بعیدی نژاد» سفیر ایران در لندن نیز با انتشار توئیتی، از گزارش تصویری روزنامه گاردین با آغاز پخش گزارش بی‌بی‌سی خبر داده است. 
«کریستوفر ویلتون استیر» عکاس مستقر در لندن، با انتشار مجموعه تصاویری از بناهای مذهبی تاریخی ایران از جمله حرم حضرت معصومه(س)، نگاهی به بناهای مذهبی تاریخی خیره‌کننده ایران انداخته و آن‌ها را در قالب مجموعه عکس در اختیار روزنامه گاردین قرار داده است. 

از نگاه "ویلتون استیر" عکاس بریتانیایی که مجموعه عکس او در روزنامه گاردین منتشر شده، سقف مساجد و اماکن مذهبی بیش از دیگر قسمت‌های بنا مورد توجه قرار گرفته است؛ سقف‌هایی مزین با هنر کاشی کاری اسلامی و معماری منحصر به فرد که از جاذبه‌های توریستی گردشگران خارجی و داخلی است./ایرنا

نظرات

🔄