نسخه آزمایشی

روستای یارند نطنز

روستای یارند نطنز

اطلاعات گردشگری :روستای یارند نطنز، یکی از روستاهای معروف این شهر بوده که از سطح دریا 1820 متر فاصله دارد. کوه‌های کپه نخل در جنوب شرقی، کوه های سیاه در شمال و شابزندون در شمال غربی این روستا قرار گرفته‌اند. جالب است بدانید که قدمت روستای یارند نطنز به بیشتر از 500 سال رسیده و از جمله دیدنی‌های آن می‌توان به دو درخت کهنسال، دو حسینیه و پنج قنات قدیمی اشاره کرد. باید بگوییم که زبان رایج در میان مردم این روستا فارسی بوده و همه آن‌ها پیرو مذهب شیعه و مسلمان هستند.
فعالیت‌های کشاورزی، باغداری، دامداری، خدمات و صنایع‌دستی مهم‌ترین منابع درآمد اهالی روستای یارند نطنز را تشکیل می‌دهند. همچنین، یونجه، جو، گندم، شبدر، ذرت، گلابی، بادام، آلوچه، توت، انجیر و گردو در رده مهم‌ترین محصولات کشت شده در این روستا می‌باشند. لازم به ذکر است که عده‌ای از مردم روستای یارند نطنز به شغل قالی‌بافی نیز اشتغال دارند. این روستا، بافت مسکونی متمرکز داشته و مصالح به کار رفته در ساخت خانه‌های آن گل، سنگ، خشت و آجر هستند. البته در احداث خانه‌های جدید سعی در استفاده از مصالح مقاوم شده است.

 

روستای یارند نطنز روستای یارند نطنز روستای یارند نطنز روستای یارند نطنز روستای یارند نطنز روستای یارند نطنز روستای یارند نطنز

نظرات

🔄