نسخه آزمایشی

یک هتل با وجود ادعای مالکیت شهرداری به شرکت مادرتخصصی واگذار شد

یک هتل با وجود ادعای مالکیت شهرداری به شرکت مادرتخصصی واگذار شد

اطلاعات گردشگری

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی توسعه ایرانگردی و جهانگردی از گرفتن سند هتل ایرانگردی و جهانگردی در مشکین‌شهر که از سال ۸۰ در تملک شهرداری قرار گرفته بود، خبر داد.

خشایار نیکزادفر مدیرعامل شرکت مادر تخصصی توسعه ایرانگردی و جهانگردی با اعلام این خبر بیان کرد: بر اساس تبصره دو ماده یک قانون تشکیل سازمان میراث‌فرهنگی و گردشگری مصوب سال ۸۲، شرکت مادرتخصصی توسعه ایرانگردی و جهانگردی وارث تمامی اموال و دارایی‌های سازمان ایرانگردی و جهانگردی سابق است.

اوبا اشاره به اینکه در سال‌های گذشته برخی از این اموال در اختیار سایر دستگاه‌ها قرار گرفته است، تصریح کرد: در حال حاضر قانون‌گذار برای بازپس‌گیری این اموال پیگیر است و در این خصوص با وزارت اقتصاد و دارایی همچنین سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به نقاط مشترکی خوبی رسیده‌ایم.

با پیگیری‌های مدیریت املاک و مستغلات شرکت مادر تخصصی توسعه ایرانگردی و جهانگردی در گذشته سند هتل بیله‌سوار را برای دفتر مرکزی گرفته و پس از آن نیز سال گذشته سند مربوط به مهمانسرای خواف واقع در شهرستان خواف دریافت شد.

نیکزادفر از گرفتن سند این هتل در ادامه اقدامات مدیریت املاک و مستغلات شرکت مادر تخصصی توسعه ایرانگردی و جهانگردی در این راستا نام برد و گفت: هتل در ابتدا و زمان جنگ به دلیل عدم وجود بیمارستان در مشکین‌شهر در اختیار وزارت بهداشت قرار گرفت و پس از آن در سال ۸۰ به شهرداری تحویل داده شد.

پیگیری برای اخذ سند این هتل از سال گذشته آغاز شد و با وجود ادعای مالکیت شهرداری و داشتن سند، با ارائه مدارک قانونی موفق به اثبات مالکیت این ملک از لحاظ عیانی شدیم و نهایتاً سند آن را هفته گذشته دریافت کردیم.

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی توسعه ایرانگردی و جهانگردی با اشاره به تنفس یک ساله برای اجرای اصل ۴۴ در سال ۱۴۰۰ افزود: پس از تحویل هتل که در هفته آینده صورت می‌گیرد، مراحل فراخوان برای مزایده و واگذاری به سرمایه‌گذاری واجد شرایط انجام خواهد شد که با کیفیتی بالا و تجهیزات به‌روز وارد زنجیره خدمات‌دهی گردشگری کشور شود.

نیکزادفر با اشاره به فرسوده بودن تجهیزات و نیاز به تعمیرات ساختمان هتل، افزود: این هتل دارای ۲۵ اتاق و یک رستوران بزرگ است که به دلیل عدم رسیدگی دچار فرسودگی شده است و نیاز به بهسازی و نوسازی اساسی دارد.

او همچنین درباره دریافت غرامت توضیح داد: تاکنون غرامتی دریافت نکرده‌ایم ولی صورت جلسه‌ای را سال گذشته با استاندار اردبیل امضا کردیم که بر همین اساس قرار شد در صورت دریافت سند، اجرت‌المثل پرداخت شود./مهر

نظرات

🔄