نسخه آزمایشی

مردم در سفرها، شیوه نامه‌های بهداشتی را رعایت کردند

مردم در سفرها، شیوه نامه‌های بهداشتی را رعایت کردند

اطلاعات گردشگری

معاون گردشگری با اشاره به سفرهای دور دوم تعطیلات نوروزی از مردم خواست تا در سفرهای نوروزی امسال، شیوه نامه‌های بهداشتی را رعایت کنند.

ولی تیموری  با همراهی سیدجواد موسوی مدیرکل نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری و تعدادی از مدیران فرودگاه مهرآباد و نیز ایستگاه راه‌آهن تهران، ضمن بازدید از بخش‌های مختلف، بر رعایت دقیق پروتکل‌های بهداشتی تاکید کرد.

او در این بازدید با حضور در بخش‌های مختلف فرودگاه مهرآباد و ایستگاه راه‌آهن، از نزدیک با تعدادی از مدیران و کارکنان این دو دستگاه و نیز با تعدادی از مسافران در پایانه‌های مسافری فرودگاه و راه‌آهن گفت‌وگو کرد و در جریان چگونگی و میزان رعایت شیوه نامه های بهداشتی قرار گرفت.

رئیس ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر در این بازدیدها ضمن تأکید بر رعایت تمام شیوه نامه های بهداشتی از سوی دستگاه‌هایی مثل فرودگاه، راه‌اهن و پایانه‌های مسافربری و نیز از سوی مسافران از نحوه رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی در نوروز ۱۴۰۰ ابراز رضایت کرد و گفت: خوشبختانه بر اساس بازدیدهای میدانی و گزارش‌های دریافتی، بیشتر مسافران و مردم در نوروز امسال شیوه نامه های بهداشتی را رعایت کردند.

تاکید ما در وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و نیز ستاد ملی مقابله با کرونا پرهیز از سفرهای غیرضروری و نیز حضور نیافتن در شهرهای قرمز و نارنجی بود که خوشبختانه تا کنون این مسائل به خوبی رعایت شده است.

تیموری با اشاره به پایان موج اول تعطیلات نوروزی اضافه کرد: در بخش اول تعطیلات نوروزی شاهد این بودیم که مسافران به خوبی شیوه نامه های بهداشتی را رعایت کردند تا از انتقال ویروس کرونا جلوگیری شود. در این میان تاسیسات گردشگری اعم از هتل‌ها و مراکز مجاز اقامتی، رستوران‌ها، مجتمع‌های خدمات گردشگری بین‌راهی و به خوبی با ستاد ملی مقابله با کرونا همکاری داشتند و تمام دستورالعمل‌های ابلاغی از سوی این ستاد به خوبی رعایت شد.

در موج دوم تعطیلات نوروزی که مصادف با هفته دوم فروردین و هفته کاری است به نظر می‌رسد بیشتر سفرها، سفرهای کاری است و پیش‌بینی می‌شود حجم سفرها نسبت به موج اول تعطیلات کاهش یابد؛ با این حال رعایت دقیق شیه نامه های بهداشتی از سوی مسافران، تاسیسات گردشگری و نیز شرکت‌های هواپیمایی، ریلی و اتوبوس‌های برون‌شهری الزامی است./ایرنا

نظرات

🔄