نسخه آزمایشی

مدل سفر هوشمند در نمایشگاه گردشگری عرضه می‌شود

مدل سفر هوشمند در نمایشگاه گردشگری عرضه می‌شود

اطلاعات گردشگری

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: مدل سفر هوشمند در روزهای شیوع کرونا در نمایشگاه بین المللی گردشگری عرضه می شود.

علی اصغر مونسان در جمع خبرنگاران در حاشیه نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع دستی تصریح کرد: این نمایشگاه با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی، به صورت کاملا محدود برگزار شده و حتی بخشی از آن به صورت مجازی در اختیار بازدیدکنندگان است.

وی با تاکید بر اینکه این نمایشگاه مشخص ساخت که صنعت گردشگری کشور همچنان زنده، پرنشاط و به آینده امیدوار است، خاطر نشان کرد: امیدوار هستیم با اجرای واکسیناسیون و رفتن کرونا، صنعت گردشگری به مانند گذشته پویا و فعال شود.

مونسان با بیان اینکه در سنوات اخیر فعالیت گردشگری در کشور رکوردهای چشمگیری را ثبت کرده است، اظهار کرد: مصداق دستیابی به این رکوردها در ورود بیش از ۸ میلیون گردشگر خارجی در ۶ ماهه نخست سال ۹۸ و تا پیش از کرونا به کشور است.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی این رکورد را دو برابر تعداد گردشگران خارجی از آغاز دولت دوازدهم اعلام کرد و گفت: امید داشتیم تا پایان سال ۹۸ به رقم ۱۰ میلیون گردشگر خارجی دست پیدا کنیم که با شیوع کرونا و توقف گردشگری در جهان این امر میسر نشد.

وی با تاکید بر اینکه وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در داخل نیز به واسطه اهمیت سلامت مردم همکاری کاملی با وزارت بهداشت و درمان صورت داد، افزود: از زحمات و همکاری موثر عزیزان در وزارت بهداشت برای کنترل شیوع کرونا در بخش گردشگری تشکر می کنم.

مونسان برگزاری چهاردهمین نمایشگاه گردشگری را بیانگر آمادگی کامل صنعت گردشگری کشور برای دستیابی به رونق در پایان همه گیری کرونا دانست و خاطر نشان کرد: در صورت محدود شدن و کنترل کرونا و در صورتی که وزارت بهداشت و ستاد ملی مقابله با کرونا مجوزهای لازم را صادر کنند آماده جهشی بزرگ در حوزه گردشگری هستیم.

وی ارائه مدل گردشگری و سفرهای هوشمند را کارویژه این نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع دستی اعلام کرد و ادامه داد: طبق این مدل، سفر گردشگران از نقطه آغاز، اقامت و بازگشت، کاملا تحت نظارت و منطبق با پروتکل های بهداشتی خواهد بود.

عضو هیئت دولت دوازدهم در ادامه اظهارات خود با تاکید بر اینکه در تمام دوران شیوع کرونا با رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی حتی یک مورد ابتلا به بیماری کرونا در هتل های کشور رخ نداده است، تصریح کرد: پروتکل های اجرا شده در حوزه گردشگری ایران به قدری موثر بودند که آن را به سازمان بین المللی گردشگری نیز ارائه کردیم و این سازمان نیز این دستورالعمل های پیشنهادی ایران را با عنوان "گردشگری مسئولانه" در عرصه بین الملل عرضه کرد.

مونسان در بخش پایانی اظهارات خود با اشاره به نزدیک بودن ایام نوروز گفت: برای سفرهای انبوه بویژه در ایام نوروز پیش رو، ضوابطی ابلاغ شده است؛ بطور مثال کمپینگ و چادرزدن و هر نوع ایجاد ازدحام اجتماع کاملا ممنوع است که استانداران موظف شدند این تدابیر را به صورت ویژه در استان‌ها اجرا کنند./ایرنا

نظرات

🔄