نسخه آزمایشی

موزه ارتباطات، موزه برتر در دوران شیوع کرونا شد

موزه ارتباطات، موزه برتر در دوران شیوع کرونا شد

اطلاعات گردشگری

رییس کمیته ملی موزه های ایران(ایکوم) گفت: در دوران شیوع کرونا، موزه ارتباطات به دلیل نقشی که در تحقق شعار «موزه ها زنده‌اند» ایفا کرد، به عنوان موزه شاخص و برتر معرفی شد.

احمد محیط طباطبایی با اشاره به اینکه از اسفند ماه به بعد به دنبال همه‌گیری ویروس کرونا در کشور و اهمیت حضور حداقلی مردم در خارج از خانه و تعطیلی موزه‌ها و اماکن تاریخی، افزود: موزه ملی ارتباطات در این دوران ابتکار عمل را در دست گرفت و با فراهم کردن مجموعه‌ای از شرایط، امکان بازدید غیرحضوری علاقه‌مندان و دوست‌داران فرهنگ و تاریخ کشور را فراهم آورد.

موزه ملی ارتباطات با پشتیبانی کمیته ملی موزه‌های ایران، با ارائه اینترنت رایگان در اختیار سایر موزه‌ها، علاوه بر اینکه امکان ایجاد تورهای بازدید مجازی و انتشار آن در شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی را فراهم آورد، خود در این زمینه پیشتاز شد.

محیط طباطبایی با اشاره به اینکه در ایام تعطیلات نوروز، ۱۳ موزه ایران تورهای مجازی برگزار کردند، افزود: اقدام مؤثری که به کمک موزه ملی ارتباطات صورت گرفت، الگویی شد تا سایر موزه‌ها در صفحات اختصاصی خود در بستر شبکه‌های اجتماعی، به ایجاد تورهای مجازی اقدام کنند.

همکاری سازنده موزه ملی ارتباطات موجب شد همزمان با روز جهانی موزه‌ها (۲۹ اردیبهشت)، امکان ایجاد ارتباط جهانی با موزه‌های ایران فراهم شود.

همکاری موزه ملی ارتباطات با سایر موزه‌ها از جمله موزه ملی علوم فناوری، موزه ملی کاخ گلستان، موزه ملی کاخ سعدآباد، موزه ملک، به ویژه موزه ملی ایران، توانست الگویی برای سایر موزه‌های کشور از موزه بومیان کیش گرفته تا موزه آذربایجان در تبریز، فراهم کند تا گام‌های مؤثری در زمینه شناخت و معرفی خود به کمک فناوری اطلاعات بردارند.

این موزه، رویکرد مثبتی که به تقویت جایگاه موزه‌ها به عنوان نهادی فرهنگ‌ساز و نقش‌آفرین در معرفی تاریخ و هنر کشور ایفا می‌کند را تداوم بخشد./مهر

نظرات

🔄