نسخه آزمایشی

فرش دستبافت، پرچم فرهنگی کشور ایران است

فرش دستبافت، پرچم فرهنگی کشور ایران است

اطلاعات گردشگری

رییس موسسه فرهنگی اکو گفت: با توجه به اینکه در دنیا، ایران را با هنر فرش دستبافت می‌شناسند می‌توان فرش را پرچم فرهنگی کشور دانست.

سرور بختی در مراسم گشایش پایانه صادراتی تخصصی فرش دستبافت در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی کاسپین، افزود: امروزه صنعت قالی بافی در بسیاری از دیگر کشورهای جهان هم رشد و نمو کرده با این حال دنیا مهد فرش دستبافت را متعلق به ایران می‌داند.

وی با بیان اینکه دنیا به اصالت فرش دستبافت ایران اعتراف کرده، خاطرنشان کرد: در زمینه مسائل تجارت فرش همزمان باید امر مهم صنایع دستی هم مورد توجه باشد.

هنر اصیل فرش طی سالیان دراز نسل به نسل تکمیل شده و فرهنگ و نقش و نگار فرش به عنوان یک میراث گرانبها به دست نسل امروز رسیده است.

موسسه فرهنگی اکو در بین کشورهای عضو برای مساعد کردن فضای فرهنگی، اهداف اساسی را دنبال می کند.

اعضای موسسه اکو در تعریف فرهنگ هم نظر هستند و در زمینه فرش و ایجاد شبکه بین هنرمندان این صنعت همسو هستند تا فعالان این حوزه ارتباط و تبادل تجربه و حتی تجارت داشته باشند.

سازمان دادن مرکز بین المللی فرش اکو در موسسه در دست بررسی است که هدف از آن ایجاد نمایشگاه و فروشگاه دائمی فرش بین ۱۰ کشور عضو اکو برای حمایت از هنرمندان قالیباف بوده است.

نخستین پایانه صادراتی فرش دستباف ایران در مساحتی بالغ بر پنج هزار مترمربع روز سه شنبه با حضور معاون روستایی و مناطق محروم رییس جمهوری، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رییس سامازن توسعه تجارت ایران، رییس مرکز ملی فرش ایران و مسوولان استان در زنجان افتتاح شد. این پایانه صادراتی دارای بخش های گالری، سالن اجتماعات، سالن مزایده، کلاس های آموزشی و آی تی واحدهای خدمات جانبی از قبیل رستوران، کافی شاپ و پشتیبانی از طریق ۲ سایت اینترنتی داخلی و خارجی است./ایرنا

نظرات

🔄