نسخه آزمایشی

۹۸ بنای تاریخی کشور توسط صندوق احیا واگذار شد

۹۸ بنای تاریخی کشور توسط صندوق احیا واگذار شد

اطلاعات گردشگری

مدیرعامل صندوق توسعه صنایع‌دستی و فرش دستباف و احیا و بهره‌برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی گفت: تاکنون تعداد ۹۸ بنای تاریخی و فرهنگی کشور توسط این صندوق واگذار شده است.

هادی میرزایی در بازدید از خانه‌ها و ابنیه های تاریخی تبریز، افزود: واگذاری این بناها با هدف مرمت و نگهداری بهینه اماکن تاریخی و فرهنگی و کمک به صیانت از این آثار بسیار گران سنگ و دارای اهمتی فرهنگی کشور به انجام رسیده است.

از مجموع بناهای واگذار شده فوق در سطح کشور، تعداد ۵ بنای تاریخی و فرهنگی متعلق به آذربایجانشرقی است که توسط صندوق احیا و بهره‌برداری از اماکن تاریخی واگذار شده است.

در همین راستا تعداد۳۱ بنا و اثر تاریخی و فرهنگی آذربایجان شرقی نیز در فهرست واگذاری های صندوق توسعه صنایع‌دستی، فرش دستباف و احیا و بهره‌برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی کشور قرار گرفته است.

وی ابراز امیدواری کرد با همکاری‌های مناسبی که در مجموعه مدیریتی آذربایجان شرقی وجود دارد در یک برنامه‌ریزی بلند مدت و با استفاده از ظرفیت سرمایه‌گذاران بخش خصوصی به ویژه سرمایه‌گذاران بومی تمامی این بناها را واگذار و زمینه حفاظت، مرمت و احیای آنها فراهم شود.

اقدامات بسیار خوبی در زمینه واگذاری برخی بناها اعم از خانه تاریخی صلح جو و امیرپرویز به هنرمندان و فعالین بخش خصوصی در آذربایجان شرقی انجام شده است که منجر به ایجاد ارزش افزوده و محلی مناسب برای ارائه آثار هنری هنرمندان و همینطور تاسیس موزه فاخر صدا شده است./ایرنا

نظرات

🔄