نسخه آزمایشی

ضریب اشغال هتل‌های کشور زیر یک درصد است

ضریب اشغال هتل‌های کشور زیر یک درصد است

اطلاعات گردشگری

رئیس جامعه هتلداران ایران با اعلام این که تاکنون ۲۰۰ میلیارد تومان هزینه کنسلی رزرو هتل‌ها بازگردادنده شده، گفت: ضریب اشغال هتل‌های کشور زیر یک درصد است.

جمشید حمزه زاده با اعلام این خبر گفت: ضریب اشتغال‌ هتل‌ها هم اکنون زیر یک درصد و حدود نیم درصد است و برخی از هتل‌ها نیز هم اکنون در اختیار وزارت بهداشت برای پذیرش بیمارانی است که قرار است در این هتل‌ها، دوره نقاهت شان را از بیماری کرونا طی کنند.

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر این که هتل های کدام استان‌ها امکان پذیرش بیماران مبتلا به کرونا برای طی دوران نقاهت دارند، گفت: هتل‌ هایی از تمام استان ها این امکان را دارند و ما لیست این هتل ها را در اختیار وزارت بهداشت قرار دادیم و هم اکنون هتل هایی در استان گلستان، آذربایجان غربی و کرمان در حال پذیرش این بیماران هستند و در استان های دیگر وزارت بهداشت احساس نیاز نکرده ولی اگر چنین نیازی وجود داشته باشد، قطعا این امکان وجود دارد.

حمزه زاده در ادامه با اشاره به خسارت ۲۰۰ میلیارد تومانی هتل ها پس از شیوع کرونا گفت: صنعت گردشگری بیشترین خسارت را دیده است ولی آنها در کنار مردم بوده‌اند و برای پرداخت هزینه کنسلی ها تعللی نکردند.

وی در پاسخ پرسشی دیگر مبنی بر این که آیا کاهش قیمت بلیط هواپیما سبب ترغیب مسافران به رفتن به سفر شده است، گفت: خیر این طور نیست هم اکنون برخی از هتل های کشور تعطیل شده و برخی دیگر تنها یک یا دو اتاقشان اشغال است که این نشان می‌دهد کاهش قیمت بلیط مردم را ترغیب به سفر نکرده است.

حمزه زاده افزود: برخی از اخبار نشان می‌دهد که مثلا سفر به همدان در این دوران زیاده بوده ولی واقعیت این است که آنها مسافر نبودند و به خانه خویشاوندانشان رفتند زیرا بر اساس بررسی های انجام گرفته ضریب اشغال هتل های همدان نیز کمتر از یک درصد است.

نظرات

🔄