نسخه آزمایشی

ایجاد بیمه گردشگری پس از بحران ضروری است

ایجاد بیمه گردشگری پس از بحران ضروری است

اطلاعات گردشگری

عامل توسعه خوشه گردشگری یزد ایجاد بیمه گردشگری را پس از بحران ضروری دانست و گفت: فعالان این صنعت با همراهی خود و حمایت دولت و صنعت بیمه در اوقات بحرانی، حداقل درآمد را داشته و بتوانند برای روزهای پررونق آماده شوند.

«محمد مهدی شرافت» در رابطه با گسترش ویروس کرونا و به تبع آن بحران‌های متاثر از شیوع این ویروس، اظهار کرد: معتقدم در مرحله‌ای هستیم که هنوز متاسفانه نشانه‌ای از توقف رشد و کاهش اثرات این اپیدمی جهانی در کشور مشاهده نمی‌شود لذا طرح هر مسئله‌ای که مدیریت بحران را دچار اضطراب، تردید و حتی اتلاف ناچیز کند، خطاست چرا که مدیریت کشور در تلاش برای پایان دادن به این بحران و کاهش ابعاد فاجعه به لحاظ تلفات انسانی و سایر بخش‌هاست.

وی افزود: قطعاً مدیریت کشور هم در این شرایط، شنوای پیام‌های این چنینی نیست و از سوی دیگر مردم نیز گرفتاری‌های خود را دارند و همدردی و همراهی مناسبی را نخواهند داشت.

این مسئول که تجربه شهرداری و مدیریت میراث فرهنگی استان یزد را نیز در کارنامه خود دارد، با بیان این که وضعیت در حوزه گردشگری متفاوت‌تر است، گفت: در حالی زمان بروز این بحران با ایام نوروز و تعطیلی باستانی و گسترده ایرانیان منطبق شده که در این فصل همواره اوج سفر و گردشگر را شاهد بودیم اما در این بازه زمانی توصیه اصلی «در خانه ماندن است» لذا همه مردم و مسئولان اثر آن را بر صنعت و خدمت گردشگری با تمام وجود لمس می‌کنند.

وی از اقدام بسیار شایسته هتل‎ها و مراکز گردشگری یزد یاد کرد و گفت: این بخش بدون ابلاغ دستور و به صورت خودجوش در ابتدای بحران مراکز خود را تعطیل کردند و آمادگی خود را برای همکاری با ستاد بحران برای هر گونه کمک و وظیفه‌ای توسط ستاد اعلام کردند که این اقدامات باید در خاطره‌ها ثبت شود.

شرافت گردشگری در یزد را بسیار نوپا دانست و گفت: این صنعت در یزد در حالی به تازگی در حال مطرح شدن در کنار سایر بخش‌های اقتصادی استان مانند صنایع مختلف، معادن و کشاورزی بود که با بحران کرونا مواجه شد لذا می‌توان ضربه اقتصادی بحران کرونا را از این زاویه بسیار سنگین ارزیابی کرد.

وی ادامه داد: البته از زاویه دیگر و از آنجایی که هنوز استراتژی، هدف گذاری و برنامه‌ی مدون و جامع مورد تایید تمام ذی‌نفعان و ذی‌مدخلان حوزه گردشگری در یزد وجود ندارد، این تجربه تلخ می‌تواند در تنظیم چارچوب‌های ضروری برای این صنعت، بسیار مهم و مفید باشد.

این فعال گردشگری ابعاد ضررهای جانی و مالی بحران کرونا را در حال افزایش خواند و تصریح کرد: بنا بر این بدون ارائه تحلیلی از ضررهای اقتصادی به عموم مردم، باید ابعاد مختلف مؤثر بر جنبه‌های مختلف را رصد و تدوین کرد تا با ورود به منحنی منفی گسترش کرونا با هماهنگی کامل، برنامه جانشینی این فرصت بزرگ آماده شود.

نظرات

🔄