نسخه آزمایشی

مونسان: وزارت میراث فرهنگی پیگیر ساماندهی کویر مرنجاب است

مونسان: وزارت میراث فرهنگی پیگیر ساماندهی کویر مرنجاب است

اطلاعات گردشگری 

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: ساماندهی کویر مرنجاب یک موضوعی فرابخشی است که نیاز به ورود و کمک همه دستگاه‌های ذی‌ربط دارد و این وزارتخانه به جد پیگیر موضوع است.

علی‌اصغر مونسان در حاشیه بازدید از یک طرح گردشگری آران‌وبیدگل افزود: بودجه وزارت میراث فرهنگی بسیار محدود است و در این راستا به دنبال مکلف کردن وزارت راه و شهرسازی برای اختصاص بودجه به منظور زیر پوشش قرار دادن و ساماندهی جاده کویر مرنجاب هستیم.

وی با اشاره به رونق کویرگردی در کشور بیان کرد: آران‌وبیدگل دارای طبیعت بی‌نظیر کویری و جاذبه‌های تاریخی فراوانی است که از اینجا از مردم شریف ایران دعوت می‌کنم، سفر به این شهرستان را در برنامه‌های گردشی خود قرار دهند.

منطقه نمونه گردشگری مرنجاب واقع در شمالی‌ترین نقطه استان اصفهان، یکی از زیباترین کویرهای ایران به شمار می‌رود که همجوار دریاچه نمک، کویر مسیله، نوار بند ریگ و پارک ملی کویر و ورودی آن از مسیری ۵۰ کیلومتری در شهرستان آران‌وبیدگل است.

کویر مرنجاب جز در فصل تابستان که به علت گرمای هوا با کاهش محسوس گردشگر روبهرو می‌شود، مورد توجه بسیاری به ویژه علاقهمندان سافاری و آفرود نیز قرار گرفته و سالانه افزون بر دهها هزار نفر مسافر داخلی و گردشگر خارجی را میزبانی می‌کند.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در ادامه با اشاره به ظرفیت بالای گردشگری داخلی تصریح کرد: گردشگران خارجی اقامت در هتل‌های پنج ستاره و مجلل را تجربه کرده‌اند و به دنبال موضوع‌ و سبک متفاوتی در گردشگری هستند و اقامتگاه‌های سنتی و بوم‌گردی ما جوابگوی سلیقه جدید گردشگران خارجی است.

وی با بیان اینکه طبیعت‌گردی در برنامه‌های وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قرار دارد، اظهار داشت: در این راستا شاهد رشد بی‌سابقه بوم‌گردی در ۲ سال گذشته بودیم و تعداد اقامتگاه‌ها از ۴۰۰ باب به ۲ هزار اقامتگاه افزایش یافت.

مونسان تبدیل بناهای تاریخی در شهرستان آران‌وبیدگل به اقامتگاه‌های سنتی را بسیار ارزنده برشمرد و اضافه کرد: ایجاد کمپ‌های گردشگری در بناهای تاریخی مورد اقبال ویژه گردشگران خارجی است چرا که جز اقامت، برنامه‌های دیگری هم به آنها ارایه می‌شود.

نظرات

🔄