نسخه آزمایشی

بزرگ‌ترین نمایشگاه صنایع‌دستی جهان با حضور ایران افتتاح شد

بزرگ‌ترین نمایشگاه صنایع‌دستی جهان با حضور ایران افتتاح شد

اطلاعات گردشگری :این نمایشگاه روز شنبه 10 آذر 97، با حضور هنرمندان عرصه صنایع دستی و هنرهای سنتی یکصد کشور از پنج قاره جهان در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی شهر میلان افتتاح شد.

در این دوره از نمایشگاه آرتیجیانا، جمهوری اسلامی ایران در فضایی بالغ بر 240 مترمربع با انواع محصولات صادراتی صنایع‌دستی در رشته‌های قلم‌زنی، فرش، گلیم، پته، ظروف سفالی، صنایع چرم، کیف، خاتم‌کاری، خراطی هنری روی چوب و سوغات ایرانی حضور دارد.

در غرفه ایران که کانون کانون جهان‌گردی و اتومبیل‌رانی به نمایندگی از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برپا کرده است، 26 هنرمند حضور دارند و به صورت زنده به تولید آثار هنری کنده‌کاری روی چوب ‌و تخم شترمرغ، قلمزنی روی مس و خراطی چوب می‌پردازند.

حضور گروه موسیقی آیینی سماژین و اجرای موسیقی زنده سنتی، جلوه‌ای دیگر از هنر و فرهنگ ایرانی را به نمایش گذاشته و این اجراها مورد استقبال گروه کثیری از بازدیدکنندگان نمایشگاه قرار گرفته است.

این نمایشگاه یکی از بزرگ‌ترین نمایشگاه‌های صنایع‌دستی جهان در قلب قاره اروپا است که هر ساله در آستانه جشن‌های کریسمس و سال نو میلادی، به مدت 9 روز برپا می‌شود.

نمایشگاه آرتیجیانا 2018 روز 18 آذر 97 به کار خود خاتمه می‌دهد.

نظرات

🔄