نسخه آزمایشی

برگزاری اولین دوره آموزشی اکوتوریسم در آذربایجان غربی

برگزاری اولین دوره آموزشی اکوتوریسم در آذربایجان غربی

ثبت نام تابستانه دوره آموزشی راهنمایان طبیعت‌گردی (اکوتوریسم) و چند رشته صنایع‌دستی در آذربایجان غربی شروع شد.

با کسب مجوزهای لازم، تابستان امسال قرار است دو دوره آموزشی در حوزه صنایع دستی و گردشگری توسط جهاد دانشگاهی بعنوان مجری دوره های آموزشی این اداره کل، برگزار شود که ثبت نام برای شرکت در این دوره ها شروع شده است.

با توجه به تنوع و گستردگی جاذبه ها و چشم اندازهای طبیعی استان آذربایجان غربی، این اداره کل با اتخاذ تدابیر و برنامه ریزی در پی گسترش و رونق بخشیدن به این شاخه از گردشگری بوده است که به همین منظور، برای اولین بار دوره  آموزشی راهنمایان طبیعت گردی (اکوتوریسم) برگزار می شود.

طبق سرفصل های تعریف شده، در دوره آموزشی اکوتوریسم مباحث و موضوعات تخصصی از قبیل: آشنایی با تنوع گیاهی، گونه های جانوری و زمین شناسی توسط اساتید دانشگاهی برای راهنمایان طبیعت گردی، مطرح خواهد شد.

از سویی دیگر، به منظور رونق صنایع دستی و اشتغال، یک دوره آموزشی صنایع دستی در رشته های ساخت زیورآلات، سفالگری، گوهرتراشی، معرق چوب و منبت با همکاری جهاد دانشگاهی برگزار خواهد شد.

علاقه‌مندان برای ثبت نام در دوره های آموزشی فوق، می توانند به سایت www.edu-waz.ir  و یا به آدرس ارومیه، پنجراه، ساختمان آموزشی جهاد دانشگاهی مراجعه کنند.

برای افرادی که دوره ها را با موفقیت سپری کنند، گواهی نامه معتبر از سوی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی صادر می‌شود

نظرات

🔄