نسخه آزمایشی

افزایش ۵۸ درصدی ورود گردشگران به گیلان

افزایش ۵۸ درصدی ورود گردشگران به گیلان

اطلاعات گردشگری

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی گیلان گفت: طی ۹ ماهه امسال حدود ۲۲ میلیون گردشگر و مسافر وارد استان شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۵۸ درصدی را نشان می دهد.

حمیدرضا آذرپور افزود: طی مدت یاد شده بیش از هشت هزار گردشگر خارجی از مرز زمینی آستارا و فرودگاه سردار جنگل رشت وارد استان شدند که این میزان نیز نسبت به دوره مشابه سال گذشته ۳۲ درصد افزایش داشته است.

وی تعداد خارجی های اقامت کننده در مراکز اقامتی استان گیلان را ۸۷۲ نفر اعلام کرد که این رقم رشد ۲۵ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال قبل نشان می دهد.

مهلت مرخصی و تعطیلی موقت دفاتر خدمات مسافرتی استان با توجه به بازگشایی مرزها و واکسیناسیون انجام شده، به اتمام رسیده است.

وزارت میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی چندین ماه پس از همه گیری کرونا، در مردادماه ۱۳۹۹ براساس بخشنامه ای در خصوص حمایت از کسب و کارهای حوزه گردشگری با مرخصی و یا تعطیلی تاسیسات گردشگری موافقت کرده بود که اینک به دلیل بهبود وضعیت کرونا و انجام واکسیناسیون دفاتر و شرکت های خدمات مسافرتی با رعایت شیوه نامه های بهداشتی ملزم به بازگشایی دفتر، اجرای تور و فعالیت هستند.

در صورتیکه دفاتر بدون عذر موجه شروع به کار ننمایند به تشخیص مرجع صادرکننده مجوز فعالیت آنها لغو می شود.

دفاتر خدمات مسافرتی ملزم به ارائه گزارش ماهیانه به این اداره کل هستند و در غیر این صورت به تشخیص مرجع صدور مجوز موضوع در کمیسیون تخلفات مطرح می شود./ایرنا

نظرات

🔄