نسخه آزمایشی

تصویب ۶ طرح گردشگری و بوم‌گردی در ایلام

تصویب ۶ طرح گردشگری و بوم‌گردی در ایلام

اطلاعات گردشگری

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان ایلام از موافقت با ۶ طرح گردشگری و بوم‌گردی در کمیته فنی سرمایه‌گذاری اداره‌کل میراث فرهنگی استان خبر داد.

عبدالمالک شنبه‌زاده اظهار کرد: کمینه فنی سرمایه‌گذاری با حضور اعضای کمیته در محل سالن جلسات اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان برگزار شده است.

در این جلسه با تقاضای ایجاد ۶ طرح گردشگری و بوم‌گردی با توجه به نیاز استان و دارا بودن پتانسیل مناطق مورد نظر برای اجرای این طرح‌ها شامل احداث یک واحد اقامتگاه بوم‌گردی و یک واحد سفره‌خانه سنتی و ۴ مجتمع گردشگری در شهرستان‌های ایلام، سیروان، دره‌شهر، ایوان با میزان سرمایه‌گذاری ۳۵۰ میلیارد ریال و پیش‌بینی اشتغال‌زایی ۵۴ نفر موافقت شده است.

«با توجه به رویکرد اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان در توسعه پایدار گردشگری، راه‌اندازی تأسیسات گردشگری با هدف تقویت زیرساخت‌های اقامتی و پذیرایی، ایجاد اشتغال‌زایی، احیای فرهنگ، آداب و رسوم بومی، رونق اقتصادی جوامع محلی و آشنایی گردشگران با جاذبه‌های تاریخی و طبیعی کمتر شناخته شده، ایجاد چنین طرح‌هایی در مناطق با پتانسیل بالا در اولویت قرار می‌گیرد./ایرنا

نظرات

🔄