نسخه آزمایشی

کرونا ۳۵ واحد گردشگری یزد را پلمب کرد

کرونا ۳۵ واحد گردشگری یزد را پلمب کرد

اطلاعات گردشگری

معاون گردشگری اداره‌ کل میراث فرهنگی استان یزد با اشاره به تشدید نظارت‌ بر فعالیت تأسیسات گردشگری استان، گفت: ۳۵ واحد اقامتی اعم از تأسیسات گردشگری متخلف یا واحدهای اقامتی غیرمجاز از ابتدای سال جاری تاکنون در یزد پلمب‌ شده است.

«هما خورشیدی» در تکمیل این خبر، تصریح کرد: با توجه به مصوبات ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا، نظارت بر فعالیت تأسیسات گردشگری در ایام بحران کرونا با سخت‌گیری بیشتری انجام می‌شود.

بازدیدهای مشترک نظارت بر مراکز اقامتی با همکاری کارشناسان مرکز بهداشت از تیرماه تشدید شده و در رابطه با ضرورت رعایت پروتکل‌های بهداشتی تذکرات لازم داده‌ شده است.

به گفته‌ی خورشیدی، چنین بازدیدهایی در قالب گشت‌های روزانه و شبانه توسط کارشناسان اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان یزد به‌ طور مستمر هدف حفظ سلامت جامعه، انجام می‌شود.

وی با بیان این که واحدهای اقامتی غیرمجاز از ابتدای سال جاری، با همکاری و گزارش‌های مردمی شناسایی و پلمب‌ شده‌اند، گفت: همشهریان در صورت مشاهده فعالیت واحدهای غیرمجاز، مراتب را به شماره ۳۶۲۰۲۷۷۷ اطلاع داده یا با مراجعه به سایت www.yazdcity.ir در قسمت ثبت شکایات، گزارش خود را درج کنند.

با توجه به این که یزد در وضعیت قرمز یا هشدار کرونا قرار دارد، مصوبات ستاد ملی و استانی مبارزه با کرونا در سطح تأسیسات گردشگری استان لازم‌الاجراست، پذیرش تورهای گردشگری نیز انجام نمی‌شود و همچنین عملیات نظارت بر اماکن اقامتی و همچنین بررسی رعایت پروتکل‌های بهداشتی با شدت بیشتر ادامه خواهد داشت.

خورشیدی یادآور شد: همه فعالیت‌های غیرمجاز در امر اسکان مسافر یا برگزاری تورهای غیرمجاز مورد پیگیری قرار می‌گیرد و با متخلفین طبق ضوابط برخورد می‌شود.

معاون گردشگری استان در پایان از همشهریان خواست تا به‌ منظور حفظ سلامت خود و افراد جامعه از پذیرش و اسکان مسافر یا افراد ناشناس اجتناب کرده و نسبت به رعایت قوانین و مصوبات ستاد استانی مقابله با بیماری اهتمام لازم را داشته باشند./ایسنا

نظرات

🔄