نسخه آزمایشی

اینترنت از چهارباغ تا میدان نقش جهان اصفهان رایگان شود

اینترنت از چهارباغ تا میدان نقش جهان اصفهان رایگان شود

اطلاعات گردشگری

رییس دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در استان اصفهان گفت: ما به شهرداری اصفهان پیشنهاد دادیم که در مسیر چهارباغ عباسی تا میدان نقش جهان، اینترنت رایگان در اختیار گردشگران قرار بگیرد.

علیرضا سالاریان گفت: شهرهای گردشگری تسهیلاتی برای توریست‌های خارجی خود در نظر می‌گیرند که بر همین اساس به شهرداری اصفهان پیشنهاد دادیم تا "وای فای" رایگان در اختیار گردشگران قرار دهد.

وی ترافیک سنگین شهر اصفهان را نقطه‌ای منفی از نظر گردشگران خارجی بیان کرد و افزود: با توجه به ظرفیت‌ بالای گردشگری اصفهان، رفع ترافیک این خطه، ضرورت شهریست.

رییس دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در استان اصفهان، خواستار برخورد جدی ناجا با عوامل ایجاد ترافیک در شهر شد و گفت: ترافیک شدید شهری، تردد گردشگران خارجی را در اصفهان سخت کرده است.

وی رفع ترافیک در مرکز شهر را که نقطه تلاقی گردشگری اصفهان محسوب می‌شود از واجبات خواند و گفت: وجود ترافیک سنگین در مسیرهای گردشگری اصفهان برای توریست‌ها جذاب نیست و در این حوزه با شهرداری، شورای شهر، استانداری و صدا و سیما جلسه گذاشتیم و خواستار ورود جدی آنها و همچنین رسانه‌ها برای رفع مشکل تردد در نقاط اصلی شهر شدیم.

سالاریان، فرهنگ‌سازی در این حوزه را ضروری دانست و گفت: باید مقررات را آموزش داد تا شاهد گره‌های کور ترافیکی نباشیم و از هرگونه تصادف نیز خودداری کنیم.

وی به ضرورت اصلاح چراغ‌های راهنمایی و ارتقا فرهنگ شهروندی هنگام عبور از خطوط عابرپیاده نیز تاکید کرد.

رییس دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در اصفهان، نقش معاونت ترافیک شهرداری و پلیس راهور را در رفع ترافیک شهری موثر خواند و افزود: تا زمانی که ترافیک مرکز شهر و نقاط گردشگری نصف جهان رفع نشود، نگین خاورمیانه بودن آن نیز جلوه نمی‌کند.

سالاریان، نبود کار تجاری بین‌المللی در اصفهان را یک ضعف خواند و گفت: جاذبه‌های گردشگری اصفهان باید به سمع و نظر توریست‌ها برسد که از آن جمله می‌توان به پروژه شاخص مرکز همایش‌های بین المللی این شهر و اقدامات خوب شهرداری اصفهان در حوزه خواهر خواندگی و پسماند اشاره کرد.

گم کردن پاسپورت اگر در ایران تخلف حساب نمی‌شود، در دیگر کشورها جُرم است و همین مساله آمار تخلف ایرانیان در کشورهای خارجی را بالا برده و آنها را در لیست سیاه قرار داده است.

اگر در گذشته گردشگران خارجی مجبور بودند برای رفع هرگونه مشکلی به تهران بروند امروزه می‌توانند به کنسولگری مراجعه کنند.

وی از جزیره‌ای عمل کردن رسانه‌ها نیز گلایه کرد و گفت: هماهنگی رسانه‌ای برای پوشش بهتر اخبار و اطلاعات و پیشبرد اهداف سازمان‌ها یک نیاز است./ایرنا

 

نظرات

🔄