نسخه آزمایشی

ساخت پنج هتل بزرگ درقم پیگیری می‌شود

ساخت پنج هتل بزرگ درقم پیگیری می‌شود

اطلاعات گردشگری

سرپرست اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی قم گفت: در راستای نیازهای گردشگری این استان به احداث هتل‌های بزرگ، ساخت پنج هتل با استانداردهای پنج ستاره درقم در دست پیگیری است.

 علیرضا ارجمندی افزود: خیل عظیم مسافران و زائران ایرانی و خارجی به‌ویژه کشورهای حوزه خلیج فارس نیاز استان را به ساخت هتل‌های بزرگ، شیک و مدرن نشان می‌دهد.

وی با تاکید بر نقش هتل‌ها و مراکز اقامتی بزرگ درتحول صنعت گردشگری استان گفت: ساخت هتل‌های بزرگ با ارائه خدمات بالا، تحول عظیمی را درصنعت گردشگری قم ایجاد می‌کند.

سرپرست اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی قم با بیان این که برای ساخت هتل‌های پنج ستاره به همراهی و همکاری شهرداری نیاز دارد، ادامه داد: دراستان تقاضای ساخت اماکن اقامتی در سطوح مختلف از خانه‌مسافر تا هتل‌های بزرگ وجود دارد.

وی با اشاره به وجود مراکز اقامتی غیرمجاز در این استان گفت: شکل‌گیری اماکن اقامتی غیرمجاز از نیاز شهر قم به ساخت مراکز اقامتی حکایت دارد.

ارجمندی ساماندهی مراکز اقامتی در این استان را ضروری دانست و گفت:  از آن‌جا که صاحبان اماکن غیرمجاز موفق نشده‌اند استانداردهای لازم تأسیسات گردشگری را کسب کنند به‌صورت غیرقانونی فعالیت می‌کنند که این امر مشکلات و عوارض فرهنگی، اجتماعی و امنیتی ایجاد کرده‌است.

وی درادامه با اشاره به روند احداث ۱۰ پروژه گردشگری دربخش‌ کهک این استان گفت: این پروژه‌ها شامل هفت مجتمع گردشگری و سه سفره‌خانه‌ سنتی است.

وی با بیان اینکه هدف این اداره‌کل در سال‌جاری، پشتیبانی و مانع‌زدایی از پروژه‌های گردشگری است، ادامه داد: حجم سرمایه‌گذاری دراین ۱۰ پروژه حدود یکهزار و ۳۰۹ میلیارد ریال است که با بهره‌برداری از این طرح‌ها زمینه اشتغال مستقیم برای ۲۳۱ نفر در این بخش فراهم می‌شود./ایرنا

نظرات

🔄