نسخه آزمایشی

ثبت رسمی قزوین به عنوان پایتخت خوشنویسی پیگیری می‌شود

ثبت رسمی قزوین به عنوان پایتخت خوشنویسی پیگیری می‌شود

اطلاعات گردشگری

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین گفت: با توجه به ظرفیت‌ها و توانمندی‌های استان در رشته خوشنویسی، ثبت رسمی قزوین به عنوان پایتخت این هنر، پیگیری می‌شود.

به گزارش ایرنا، محمدحسین اسماعیلی روز شنبه در جلسه هماهنگی و پیگیری ثبت رسمی قزوین به عنوان پایتخت خوشنویسی در محل اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین، افزود: با توجه به پتانسیل ها و ظرفیت های فراوان قزوین در عرصه خوشنویسی از گذشته تا کنون، این شهر را شایسته پایتختی و محوریت خوشنویسی در کشور می دانیم و باید برای این امر همه مسئولان و متولیان دغدغه مند و پیگیر باشند.
استان قزوین همواره خاستگاه هنرمندان نامی در حوزه خوشنویسی بوده که نام و آوازه آنها فراتر از مرزهای ایران اسلامی درخشیده است.  
فعالیت هنرمندان نام آشنا در عرصه خوشنویسی در قزوین باعث شده که قزوین به عنوان پایتخت خوشنویسی کشور شناخته شود.  
یکی از برنامه های مهم در این راستا توسعه زیرساخت های هنری در دو بخش نرم افزاری و سخت افزاری و سپس تلاش در جهت ثبت رسمی قزوین به عنوان شهر خوشنویسی است.  
در ادامه علیرضا خزائلی مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان با ابراز حمایت از این اقدام، گفت: وزارت میراث فرهنگی حمایت های لازم را در این زمینه خواهد داشت بنابراین باید ظرفیت ها و پتانسیل های خوشنویسی قزوین گردآوری و برای ثبت به وزارت میراث فرهنگی ارائه شود.
یکی از مهمترین نتایج این اقدام برندسازی شهر است که باعث می شود هویت و اصالت شهر بیش از پیش حفظ و معرفی شود.  
با توجه به توانمندی هنرمندان به ویژه انجمن خوشنویسان، می توان در یک پروسه زمانی مشخص اقدامات قانونی لازم را در این زمینه به سرانجام رساند.
امیدواریم بتوانیم با این کار، گام مهمی در جهت معرفی بیشتر این شهر و همچنین در جهت تولید و توزیع فعالیت‌ها و محصولات فرهنگی برداریم./ایرنا

نظرات

🔄