نسخه آزمایشی

۲۵۲ هزار بازدید نوروزی از اماکن گردشگری فارس انجام شد

۲۵۲ هزار بازدید نوروزی از اماکن گردشگری فارس انجام شد

اطلاعات گردشگری

مدیرکل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی استان فارس گفت: در نوروز امسال ۲۵۲ هزار و ۲۱۹ بازدید از اماکن تاریخی و گردشگری این استان ثبت شده است.

مصیب امیری  ضمن بیان اینکه جاذبه ها و اماکن تاریخی و فرهنگی فارس در ۱۳ فروردین ماه جاری تعطیل بوده است،افزود:ثبت این آمار  از ۲۵ اسفندماه ۹۹ تا ساعت ۲۴ دوازدهم فروردین ماه ۱۴۰۰ بوده است.

مدیرکل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی استان فارس با اشاره به اینکه آمارهای نوروزی امسال به دلیل تعطیلی اماکن گردشگری فارس در نوروز ۱۳۹۹ با مدت مشابه نوروز ۹۸ مقایسه می شود،ادامه داد: در مدت مشابه نوروز ۹۸ یک میلیون و ۱۳۲ هزار بازدید از مجموعه های تاریخی و فرهنگی این استان انجام شد.

مقایسه آمار بازدید از اماکن تاریخی و فرهنگی فارس در نوروز ۱۴۰۰ در مقایسه با نوروز ۹۸ نشان از کاهش ۷۸ درصدی تعداد بازدیدها در نوروز ۱۴۰۰ دارد.

تمام بازدیدهای نوروزی امسال با رعایت دستورالعمل های بهداشتی انجام شد و به دلیل رعایت این موارد ساعات بازدید نیز در ایام نوروز ۱۴۰۰ افزایش یافت.

۲۲ هزار تخت رسمی در اماکن اقامتی استان فارس وجود دارد که در نوروز ۱۴۰۰ کمتر از ۵۰ درصد این تخت ها بصورت روزانه اشغال شد.

پربازدیدترین اماکن تاریخی و فرهنگی فارس در نوروز ۱۴۰۰ به ترتیب مجموعه حافظیه، سعدی ،تخت جمشید، مجموعه زندیه و پاسارگاد بود./ایرنا

نظرات

🔄