نسخه آزمایشی

افتتاح پست‌موزه یزد/ نمایش آثار تمبر و فیلاتلیک دوران قاجار و پهلوی

افتتاح پست‌موزه یزد/ نمایش آثار تمبر و فیلاتلیک دوران قاجار و پهلوی

اطلاعات گردشگری

رییس موزه ارتباطات ایران از افتتاح پست‌موزه یزد با حضور مدیرعامل شرکت ملی پست خبر داد و گفت: در این موزه اولین‌های کارت پستال، تمبرهای ایران و سایر کشورها و آثار تمبر و فیلاتلیک (تمبرشناسی) دوران قاجار، پهلوی و معاصر به نمایش گذاشته می‌شود.

حسن عمیدی گفت: پست‌موزه یزد فردا چهارشنبه (۲۰ اسفند) با حضور رمضانعلی سبحانی‌فر معاون وزیر ارتباطات و مدیرعامل شرکت ملی پست و میهمانانی از سفارت بلژیک و فرانسه افتتاح می‌شود.

در این پست‌موزه که به عنوان اولین مرکز پست موزه در استان یزد افتتاح می‌شود، اولین های کارت پستال، تمبرهای ایران و تمبرهای سایر کشورها در معرض دید قرار می‌گیرد.

عمیدی با بیان اینکه پست موزه یزد از  ۴ سالن اصلی تشکیل شده که شامل تمبر، اقلام فیلاتلیک/ philatelic مطالعه و ارزش‌گذاری اسناد پستی ارزشمند؛ شامل ورقه های پستی و پاکت نامه های دوران گوناگون تاریخ است، اظهار داشت: در سالن اول این موزه آثار دوران قاجار، در سالن دوم تمبر و اقلام فیلاتلیک دوران پهلوی و تاریخ پست هوایی، در سالن سوم اوراق پستی دوران معاصر و در سالن چهارم تمبر و اقلام فیلاتلیک ۱۲۰ کشور مختلف دنیا به نمایش گذاشته می شود.

در دهه فجر ۹۹ و همزمان با چهل‌ودومین سال پیروزی انقلاب اسلامی و جشن سی‌سالگی موزه ارتباطات ایران، اولین مرکز پست،موزه، مدرسه جهان در شهر رشت راه اندازی شد و دومین مرکز (پست، موزه،مدرسه) نیز به زودی در شهرستان دلگان از توابع سیستان وبلوچستان افتتاح خواهد شد.

موزه ارتباطات ایران که از دوازده بخش «تلگراف و تلفن، مخابرات، رادیو، تمبر، اسناد، هدایا، کوچه پست، لیمینت تمبر، وزیران ارتباطات، شهدای مخابرات، ورودی غربی و چاپار» تشکیل شده، در خیابان امام خمینی (ره)، همجوار با سردرباغ ملی در تهران واقع است./ایرنا

نظرات

🔄