نسخه آزمایشی

سرمایه گذاری 442 میلیارد تومانی در حوزه گردشگری اورامانات کرمانشاه

سرمایه گذاری 442 میلیارد تومانی در حوزه گردشگری اورامانات کرمانشاه

اطلاعات گردشگری

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمانشاه با اعلام اینکه از ابتدای کار دولت تدبیر و امید ۴۴۲ میلیارد تومان در پروژه های گردشگری منطقه اورامانات سرمایه گذاری شده است، گفت: گردشگری اورامانات در دولت تدبیر و امید متحول شده است.

امید قادری بااشاره به تحولات گردشگری منطقه اورامانات کرمانشاه در هشت سال گذشته، اظهار کرد: زیرساخت های گردشگری اورامانات در دولت تدبیر و امید متحول و یک انقلاب در صنعت گردشگری منطقه رخ داده است.

از ابتدای شروع به کار دولت تاکنون بیش از ۴۴۲ میلیارد تومان در طرح های گردشگری اورامانات سرمایه گذاری شده است.

تا پیش از روی کار آمدن دولت تدبیر و امید، منطقه اورامانات به لحاظ تاسیسات گردشگری و امکانات زیرساختی جهت اسکان مسافرین از حداقل امکانات هم برخوردار نبود، اما در این دولت بیش از ۱۰۰ مورد بوم گردی، خانه مسافر، مجتمع های خدماتی بین راهی و رستوران های بین‌راهی به صورت رسمی به بهره برداری رسیده و ده‌ها مورد نیز در شرف تاسیس و بهره برداری است.

همچنین امروزه بسیاری از مردم شهرستانهای اورامانات بدون دریافت مجوزهای لازم درب خانه های خود را به روی گردشگران گشوده و پذیرای گردشگران هستند که باید ساماندهی شوند.

با سیاست های دولت تدبیر و امید در راستای توسعه گردشگری در این سالها هزاران گردشگر به این منطقه سرازیر شده و اقتصاد منطقه را تحت تاثیر خود قرار داده است.

کسانی که از تریبون های مختلف عملکرد دولت را نادیده می گیرند، باید بدانند پرونده ثبت جهانی اورامانات، به عنوان بزرگترین و تاثیرگذارین پروژه گردشگری غرب کشور و رویداد گردشگری کرمانشاه ۲۰۲۰ با محوریت اورامانات در همین دولت و با حمایت و پیگیری های مجدانه استاندار کرمانشاه و مدیران استان و دستور خاص رئیس جمهور و همراهی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به نتیجه رسیده است.

بدون تردید ثبت جهانی اورامانات انقلابی در صنعت گردشگری منطقه و غرب کشور ایجاد خواهد کرد.

اختصاص و هزینه بیش از ۴۰ میلیارد ریال در زیر ساخت های گردشگری منطقه از محل اعتبارت استانی در مجموعه های غار قوری قلعه، سراب روانسر، منطقه سفیدبرگ، عایشه دول، سراب هولی و مجتمع های خدمات رفاهی و نیز  آماده سازی و بهسازی ۱۲ روستای منطقه در راستای تکمیل پرونده ثبت جهانی اورامانات تنها بخشی از عملکرد دولت در این شهرستان ها بوده است.

در حوزه صنایع دستی نیز در این مدت ۲۱۷۰ مجوز سه گانه صادر، ۲۸ فروشگاه افتتاح، ۸۰ کارگاه دایر و ۳۸ نمایشگاه صنایع دستی در اورامانات برگزار شده است.

همچنین ثبت ملی نودشه به عنوان شهر ملی گیوه بافی یکی  دیگر از اقدامات شاخص دولت بوده است.

در این هشت سال بیش از دو هزار و ۳۴۰ میلیارد ریال تسهیلات به صنعت گران اورامانات پرداخت شده است./ایسنا

نظرات

🔄