نسخه آزمایشی

اعتبارات مرمت موزه نظامی سعدآباد تامین می‌شود

اعتبارات مرمت موزه نظامی سعدآباد تامین می‌شود

اطلاعات گردشگری

امیر دریادار سیاری دستور تأمین اعتبارات لازم برای اتمام بازسازی و مرمت موزه نظامی با همکاری مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد و ستاد مشترک ارتش جمهوری اسلامی ایران ابلاغ کرد.

امیردریادار سیاری معاون هماهنگ کننده و رئیس ستاد ارتش جمهوری اسلامی ایران و هیأت همراه، به اتفاق کیا پارسا، مدیر مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد طی نشست مشترک و پایش عملیات بازسازی موزه نظامی، راهکارهای ضروری به‌ منظور تأمین منابع مالی لازم با مشارکت ارتش جهت اتمام پروژه بازسازی و تسریع در بازگشایی این موزه را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

مدیر مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد ضمن ارائه گزارش کامل از اهم فعالیت های صورت گرفته عمرانی و مرمتی در این موزه گفت: از ابتدای اردیبهشت ماه سال ٩٦، بازسازی موزه مذکور آغاز و با اولویت بندی لازم، عملیات عمرانی مورد نیاز در بخش های استحکام سازی، سبک سازی سقف، تمهیدات فنی هدایت آب های سطحی پشت بام، اجرای تاسیسات مکانیکال و الکتریکال، تجهیز کامل ادوات گرمایشی و برودتی، تجهیزات اعلام حریق و مرمت و بازسازی بسیاری از بخش های زیرساخت موزه نظامی انجام و بدلیل کاهش چشمگیر اعتبارات مرتبط، لاجرم باقی امور عمرانی به کندی پیش می رود.

وی با اشاره به اهمیت موزه نظامی به عنوان یکی از پربازدیدترین موزه های مجموعه سعدآباد، ضرورت مساعدت و همراهی ستاد مشترک ارتش جمهوری اسلامی ایران را در به پایان رساندن باقی مانده فرایند مرمت این موزه خواستار شد و ابراز امیدواری کرد که بتوان در آینده به این مهم دست یافت و شاهد بازگشایی این موزه باشیم.

در ادامه این دیدار و بازدید میدانی از بخش ها و سالن های موزه نظامی؛ امیر دریادار سیاری و هیأت همراه، ضمن قدردانی از تلاش های صورت گرفته توسط مدیریت و همکاران مجموعه سعدآباد در حفظ و نگهداری و مجموعه فعالیت های عمرانی صورت گرفته در این موزه ارزشمند گفت: به فوریت تلاش خواهیم کرد تا با تشکیل کارگروه ویژه در ستاد ارتش و ابلاغ حوزه مأموریت جدید در این ستاد، تمامی ظرفیت های مالی و اعتباری لازم را در جهت سرعت بخشیدن به اتمام امور مرمتی موزه نظامی در دستور کار قرار دهیم.

امیر دریادار سیاری با تأکید بر همکاری دفتر فنی مجموعه سعدآباد، دستورات لازم را در راستای برآورد بودجه مورد نیاز و شروع ادامه عملیات بازسازی موزه را در اسرع وقت ابلاغ کرد./ایرنا

نظرات

🔄