نسخه آزمایشی

اعطای قریب به 30 میلیارد ریال تسهیلات کرونایی به هنرمندان صنایع دستی آذربایجان شرقی

اعطای قریب به 30 میلیارد ریال تسهیلات کرونایی به هنرمندان صنایع دستی آذربایجان شرقی

اطلاعات گردشگری

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی از اعطای قریب به 30 میلیارد ریال تسهیلات کرونایی به هنرمندان صنایع دستی خبر داد.

احمد حمزه زاده با بیان این‌که صنایع دستی یکی از 10 رسته مهم آسیب دیده به دنبال شیوع ویروس کرونا در کشور است، گفت: آذربایجان شرقی یکی از مهم‌ترین استان‌های کشور در بخش تولید صنایع دستی است که با فعالیت 13 هزار هنرمند در بیش از 80 رشته هنری، بخش عمده‌ای از صنایع دستی کشور را تامین می‌کند.

با شیوع کرونا در کشور، روند تولید و فروش صنایع دستی که تاثیر به‌سزایی در رونق چرخه اقتصادی هنرمندان و منطقه داشت، با چالش‌های بسیاری مواجه شده است.

طبق اعلام وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مبنی بر حمایت از فعالان حوزه صنایع دستی با اختصاص تسهیلات ویژه کرونایی، این اداره کل نیز از مراحل اولیه پیگیری‌های مستمر خود را در راستای تخصیص تسهیلات لازم به هنرمندان استان انجام داده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان به میزان تسهیلات کرونایی اختصاص یافته به هنرمندان استان اشاره کرد و گفت: با توجه به آسیب دیدن بخش‌های مختلف حوزه صنایع دستی تسهیلاتی در این زمینه به هنرمندان اختصاص پیدا کرده که تاکنون 28 میلیارد و 920 میلیون ریال به آن‌ها اعطا شده است.

در راستای حمایت از هنرمندان حوزه صنایع دستی، راه اندازی بازار اینترنتی صنایع دستی در مراحل پایانی قرار دارد و با آغاز به کار این بازار مجازی بستر لازم برای ارتباط مستقیم هنرمندان و متقاضیان برای فروش، آموزش و معرفی آثار هنری فراهم خواهد شد./ایسنا

نظرات

🔄