نسخه آزمایشی

نمایشگاه گل‌های داودی در محلات گشایش یافت

نمایشگاه گل‌های داودی در محلات گشایش یافت

اطلاعات گردشگری 

نوزدهمین دوره نمایشگاه گل‌های داودی روز سه‌شنبه با حضور رئیس موسسه تحقیقات علوم باغبانی کشور، مدیرکل دفتر گل وگیاهان زینتی وزارت جهاد کشاورزی و جمعی از مسئولان محلات در پژوهشکده ملی گل و گیاهان زینتی این شهرستان گشایش یافت.

رئیس پژوهشکده ملی گل و گیاهان زینتی محلات در آیین افتتاحیه این نمایشگاه گفت: افزایش تنوع و کیفیت  ارقام گل‌های داودی براساس شاخص‌های بازارپسندی و صفات ظاهری ویژگی این دوره از نمایشگاه گلهای دادودی است.

نوزدهمین نمایشگاه گل‌های داودی در مجموعه نمایشگاهی در فضایی به وسعت سه هزار مترمربع دایر شده  و ۱۷۳ رقم جدید در آن به نمایش گذاشته شده است

در سال گذشته و هجدهمین دوره از نمایشگاه، گل‌هایی با ۸۳۹ رنگ در معرض دید علاقه‌مندان قرار گرفت و  امسال این ارقام به یکهزار مورد افزایش یافته است.

شفیعی با بیان اینکه برای نخستین بار در سال جاری نمایشگاه گل‌های داودی در سواحل دریای خزر در مجتمع شرکت نفت محمودآباد نیز برگزار می‌شود، گفت: این نمایشگاه  با تعداد ارقام بین ۳۰۰ تا ۶۵۰ نوع گل در کرج، اراک، باغ ملی گیاه شناسی تهران، اصفهان، مشهد، مهدی شهرسمنان و خرم‌آباد نیز برگزار خواهد شد.

وی زینتی هدف از برپایی نمایشگاه تخصصی گل‌های داوودی را گسترش آثار مثبت در تجاری‌سازی ارقام جدید، تولید انبوه و صادرات و تبیین اهمیت گردشگری گل عنوان کرد.

ایران از نظر منابع ژنتیکی در زمره ۶ کشور اول دنیا است ولی کار به‌نژادی و معرفی ارقام جدید در زمینه گل‌های زینتی در حد مطلوب انجام نشده که برگزاری جشنواره و نمایشگاه تخصصی راهبرد موثری در این خصوص است./ایرنا

نظرات

🔄