نسخه آزمایشی

مسیر گردشگری بخش مرکزی میبد بازسازی شد

مسیر گردشگری بخش مرکزی میبد بازسازی شد

اطلاعات گردشگری

بخشدار مرکزی میبد با بیان اینکه مسیر گردشگری و تعدادی از مکان‌های تاریخی روستاهای این بخش از چند سال قبل تاکنون با همت و همکاری اداره میراث فرهنگی و فرمانداری مرمت و بهسازی شده است ،گفت: با شکل‌گیری و تعریف این مسیر و ادامه پیگیری کارها ، اقتصاد روستایی رونق و اشتغال پایدار تحقق می‌یابد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، محمد جواد احمدی در نشست دهیاران با اشاره به ظرفیت های تاریخی منطقه افزود: مکان‌های تاریخی شامل آسیاب های دو سنگی، محمدآباد، گیلون و همچنین بقعه عارف، مجموعه بازار بزرگ سرامیک و آسیاب مشیر است.

وی بقعه حافظ جمال، قلعه وزیر رکن‌آباد و روستای هدف گردشگری مزرعه کلانتر از دیگر ظرفیت‌های گردشگری برشمرد و  با قدردانی از مردم روستاهای بخش مرکزی و دهیاران در برگزاری مراسم‌های باشکوه محرم با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی گفت: فعالیت‌های مستمر در توسعه مناطق روستایی باید ادامه داشته باشد.

احمدی از برخی از دهیاران خواست تعامل و همکاری خود را با مردم تقویت و در ساخت مدارس با آموزش‌ و پرورش و بنیاد برکت هم همکاری و هم‌افزایی داشته باشند.

میبد دارای سه بخش مرکزی ، بفروئیه و ندوشن است و مرکز این شهرستان ۱۰۵ هزار نفری  در ۵۰ کیلومتری شمال غربی شهر یزد قرار دارد./ایرنا

نظرات

🔄