نسخه آزمایشی

منطقه کامان قزوین به ‌عنوان کانون مهم گردشگری استان معرفی شود

منطقه کامان قزوین به ‌عنوان کانون مهم گردشگری استان معرفی شود

اطلاعات گردشگری

استاندار قزوین گفت: مجموعه کامان و زرشک و تله سیژ آن، یک ظرفیت ویژه برای استان است و باید به ‌عنوان کانون مهم گردشگری قزوین معرفی شود.

هدایت الله جمالی پور در بازدید از مجموعه گردشگری و تفریحی زرشک و کامان و تله سیژ این منطقه که طی سال‌های اخیر به دلیل برخی مشکلات متوقف بود، افزود: این مجموعه با ایجاد ظرفیت‌هایی برای تابستان می‌تواند به عنوان یک کانون مهم گردشگری در منطقه معرفی شود.

امیدواریم بتوانیم این کار را به سرعت رقم بزنیم چون برای حل مشکلات این طرح، مانع اصلی مساله استاندارد بود که باید هرچه سریعتر رفع شود.
جمالی پور گفت: ما اعتقاد داریم مکان‌های گردشگری باید از استاندارد بالایی برخوردار باشند چون یکی از دغدغه‌های ما در مکان‌های گردشگری امنیت و ایمنی است.

وی با بیان اینکه استاندارد طرح تله سیژ بسیار مهم است، افزود: باید در تایید استاندارد این طرح، کمی سرعت داده شود البته سرعت به معنای فدا کردن دقت نیست بلکه باید با رعایت جنبه‌های فنی در زمان کوتاه‌تری اهداف استاندارد محقق شود.

این طرح قبلا دچار حادثه شده بود و باید با وسواس بیشتری مورد رسیدگی قرار می‌گرفت و ایرادات آن رفع می‌شد.

بعد از رفع مساله استاندارد باید به فکر جذب سرمایه گذار بود و با انتشار یک فراخوان، جاذبه‌های منطقه برای سرمایه‌گذاران تبیین گردد.

این منطقه در این صورت به سرعت به یک منطقه ویژه تبدیل می‌شود چون سه چهار ماه می‌تواند اسکی و پیست چمن نیز داشته باشد که یک ظرفیت است.

باید با همت مسوولان، این منطقه را به یک پایگاه خوب برای تفریح مردم تبدیل کرده و یک بازار خوب اقتصادی برای استان رقم بزنیم./ایرنا

نظرات

🔄