نسخه آزمایشی

مجتمع تولیدی صنایع دستی در سنندج راه اندازی می شود

مجتمع تولیدی صنایع دستی در سنندج راه اندازی می شود

اطلاعات گردشگری

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی و صنایع دستی استان کردستان گفت: مجتمع تولیدی صنایع دستی در سنندج با هدف اشتغال زایی برای بیش از ۱۰۰ نفر در سال جاری راه اندازی می شود.

فرهاد حامدی گفت: یکی از عمده ترین مشکلات تولید کنندگان صنایع دستی کمبود فضا برای تولید در استان است در همین راستا در مرحله نخست توجه به بهسازی و نوسازی فضاهای موجود و تلاش برای رفع این مشکل در اولویت این معاونت قرار گرفت.

در همین راستا با همراهی استاندار کردستان و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان و با پیگیری های مکرر مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان پس از جذب اعتبار لازم، طرح ساماندهی و بهسازی مجتمع تولیدی صنایع دستی استان کردستان در اواخر سال ۹۸ آغاز شد.

پس از ارائه طرح های مختلف، این مجتمع با فضایی بالغ بر ۲۰۰۰ مترمربع و با بیش از ۲۰ کارگاه تولیدی استاندارد برای حمایت از تولیدکنندگان صنایع دستی کردستان پس از بهسازی در اختیار آنها قرار خواهد گرفت.

این پروژه تاکنون بیش از ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته که متاسفانه با افزایش هزینه ها و شروع و انتشار ویروس کرونا، روند پیشرفت فیزیکی طرح با مشکل مواجه شده است.

امید است با تخصیص اعتبار لازم به زودی شاهد افتتاح این مجتمع به منظور ایجاد اشتغال پایدار در حوزه صنایع دستی استان با اولویت رشته های بومی و صادرات گرا باشیم./ایسنا

نظرات

🔄