نسخه آزمایشی

ایجاد آزادراه خرم‌آباد-اراک بر توسعه پایدار و رونق گردشگری نقش مستقیم دارد

ایجاد آزادراه خرم‌آباد-اراک بر توسعه پایدار و رونق گردشگری نقش مستقیم دارد

اطلاعات گردشگری

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان گفت: ایجاد آزادراه خرم‌آباد-اراک بر توسعه پایدار و رونق گردشگری نقش مستقیم دارد.

سید امین قاسمی در حاشیه بازدید رئیس پژوهشگاه میراث فرهنگی و پژوهشکده باستان‌شناسی کشور از تپه‌های آهنگران و رمضان که شامگاه ۹ مردادماه صورت گرفت در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: در سنوات گذشته به دلیل عبور آزادراه خرم‌آباد-اراک و برخورد این پروژه با چند اثر تاریخی، موانع و مشکلاتی بوجود آمده که در چند نقطه موجب توقف این پروژه شده است. 

 وی با اشاره به اهمیت این پروژه و لزوم اتمام آن افزود: در همین راستا و با هدف رفع موانع و مشکلات موجود  از رؤسای پژوهشگاه میراث فرهنگی و همچنین پژوهشکده باستان‌شناسی دعوت کردیم تا به همراه کارشناسان استان، در تاریخ هشتم مرداد ماه ۱۳۹۹ به صورت میدانی محل را مورد مطالعه و کارشناسی قرار دهند.   

با در نظر گرفتن بحث توسعه و لزوم اجرای این طرح بزرگ در آینده‌ نزدیک مطالعات باستان‌شناسی این طرح به سرانجام برسد تا هر چه سریعتر مردم از مزایای آن بهره‌مند شوند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان با اشاره به اهمیت ایجاد این آزاد راه و تاثیر مستقیم آن بر توسعه‌ پایدار و رونق گردشگری استان، خواستار رفع موانع، با در نظر گرفتن اهمیت و ماهیت فرهنگی تپه‌های تاریخی شد./ایسنا

 

نظرات

🔄