نسخه آزمایشی

بافت تاریخی کرمان به فضای سبز شهری مزین می‌شود

بافت تاریخی کرمان به فضای سبز شهری مزین می‌شود

اطلاعات گردشگری

شهردار کرمان با اشاره به بهره‌برداری از بوستان زریسف در ایستگاه پنجم پویش افتتاح گفت: شهرداری با بهره برداری از بوستان‌های مختلف به‌دنبال مزین کردن بافت تاریخی کرمان به فضای سبز شهری و تقویت گردشگری این شهر است.

سیدمهران عالم‌زاده در حاشیه آیین افتتاح بوستان زریسف در جمع خبرنگاران ضمن تبریک عید سعید قربان، توسعه و گسترش فضاهای سبز شهری را ازجمله اهداف شهرداری کرمان دانست و گفت: افزایش سرانه فضای سبز، موجب افزایش نشاط و شادابی شهروندان و ایجاد چشم‌انداز زیبا در شهر می‌شود.

وی ساخت بوستان‌ها را به‌عنوان یکی از عناصر سرزندگی در شهر دانست و گفت: ساخت بوستان‌ها، نقش بسزایی در ایجاد شور و نشاط اجتماعی در بین شهروندان دارد.

شهردار کرمان با اشاره به مناسب‌سازی بوستان‌ها برای کودکان و افراد دارای معلولیت گفت: با توجه به انتخاب شهر کرمان به‌عنوان پایلوت شهر دوستدار کودک و همچنین ضرورت مناسب‌سازی معابر و بوستان‌ها برای افراد دارای معلولیت، مناسب‌سازی بوستان‌های در حال ساخت، در دستور کار قرار گرفته است.

وی با اشاره به نامگذاری بوستان زریسف در خصوص وجه تسمیه آن گفت: دلیل نامگذاری این بوستان به نام «زریسف» نیز به قدمت بیش از ۲۰۰۰ ساله این خیابان و محله برمی‌گردد؛ ضمن این‌که یخدان زریسف، آتشکده زرتشتیان و باغ و عمارت نواب (آقا)، ازجمله بناهای تاریخی موجود در این محله است. 

سرپرست شهرداری منطقه چهار کرمان نیز در حاشیه این آیین با اشاره به این‌که بوستان زریسف، محدوده قلاع دختر و اردشیر را در بر می‌گیرد، گفت: مساحت این پارک ۴۸۰۰ مترمربع است که ۵۸۰ مترمربع فضای سبز و ۲۰۰ متر مسیر پیاده‌روی در آن اجرا شده است.

بیش از یک‌ونیم میلیارد تومان برای ساخت این بوستان هزینه شده است.

شهردار کرمان در پایان این آیین با ساکنان محدوده این بوستان گفت‌وگو کرد و از نزدیک در جریان مسایل و مشکلات شهروندان قرار گرفت.

عالم‌زاده همچنین در خصوص برخی از مسایل از جمله لکه‌گیری معابر، به شهروندان قول مساعد داد./ایرنا

نظرات

🔄