نسخه آزمایشی

فیلمسازان در مسیر معرفی جاذبه‌های گردشگری استان اردبیل

فیلمسازان در مسیر معرفی جاذبه‌های گردشگری استان اردبیل

اطلاعات گردشگری

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل گفت: فیلمسازان ملی در قالب تولید سریال ایران ۹۱ جاذبه‌های گردشگری این استان را در سطح ملی معرفی خواهند کرد.

نادر فلاحی روز پنجشنبه در بازدید از پشت صحنه فیلم طرلان با اعلام حمایت از فیلمسازان ملی و استانی در صورت معرفی جاذبه‌های گردشگری استان اردبیل اظهارداشت: با اقداماتی که در سال‌های اخیر در راستای توسعه زیرساخت‌های گردشگری انجام شده، در حال حاضر استان اردبیل جزو سه استان برتر کشور  در بخش گردشگری است و به یکی از اهداف مهم سفر گردشگران تبدیل شده است.

او اردبیل را نخستین استان در ورود به بحث گردشگری دیجیتال دانست و بیان کرد:‌ اهمیت گردشگری دیجیتالی بویژه در ایام شیوع ویروس کرونا نمایان شد و این اداره‌کل تلاش کرد تا جاذبه‌های استان از طریق مجازی در سطح ملی و بین‌المللی معرفی شده و زمینه برای رونق گردشگری در ایام پساکرونا فراهم آید.

وی به ساخت سریال معرفی جاذبه‌های گردشگری استان اردبیل با عنوان "ایران۹۱" اشاره کرد و افزود: این مجموعه برای پخش در شبکه‌های سراسری با محتوای غنی از جاذبه‌های استان تهیه و تولید خواهد شد.
او با تاکید بر توجه به قابلیت‌های گردشگری زمستانی و معرفی بناهای فاخر تاریخی و جاذبه‌های گردشگری استان در این فیلم گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا تلاش می‌کنیم تا اعتبارات برگزاری جشنواره‌ها و همایش‌های مختلف را برای تولید مجموعه‌های تلویزیونی معرفی جاذبه‌های گردشگری استان هزینه کنیم که در همین راستا ۳.۵ میلیارد ریال برای ساخت سریال ایران ۹۱ مساعدت مالی می‌شود.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل با اشاره به وجود ۲۲۰ واحد اقامتی و هتل‌ها و مراکز اقامتی مختلف در استان تصریح کرد:‌ از این ظرفیت‌ها می‌توان برای اسکان عوامل تولید فیلم و حمایت از ساخت مجموعه استفاده کرد./ایرنا

نظرات

🔄