نسخه آزمایشی

۹ طرح در حوزه گردشگری افتتاح می‌شود

۹ طرح در حوزه گردشگری افتتاح می‌شود

اطلاعات گردشگری

معاون استاندار و فرماندار ویژه مراغه از افتتاح ۹ طرح در حوزه گردشگری و میراث در این شهرستان تا پایان سالجاری خبر داد.

سید علی موسوی حسینی در دیدار با رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مراغه در جریان آخرین اقدامات این اداره قرار گرفت و گفت: مراغه یکی از شهرستان های تاریخی و تاثیرگذار کشور است و ضروری است در راستای شناساندن و معرفی آن در حوزه گردشگری و میراث اقداماتی را انجام دهیم.

در حال حاضر ۱۶ اقامتگاه‌ بوم‌ گردی با هدف تقویت زیرساخت‌ های اقامتی و پذیرایی و ایجاد اشتغالزایی در روستاها ایجاد شده است.

در حال حاضر ۱۴ آژانس مسافرتی مجوزدار در شهرستان فعالیت می کنند که متاسفانه شیوع بیماری کرونا ویروس فعالیت آن ها را تحت‌الشعاع قرار داده است.

همچنین در حوزه صنایع دستی در شهرستان یکهزار و ۵۵۰ نفر آموزش دیدند و هم اکنون ۱۰ کارگاه فعال و ۳ آموزشگاه فعال در شهرستان فعالیت می کنند.

وی تشکیل تعاونی از سوی بانوان برای فعالیت جدی در حوزه صنایع دستی را ضروری عنوان کرد و گفت: از تشکیل تعاونی و فعالیت بانوان در این حوزه حمایت می شود و می توان از ظرفیت های بانوان جهت شکوفایی و شناساندن صنایع دستی شهرستان استفاده کرد.

وی به حوزه سرمایه گذاری اشاره کرد و گفت: یکصد پروژه سرمایه گذاری درخواست شده است که عمدتا مشکل تسهیلات و تغییر کاربری دارند و از این تعداد ۱۶ مورد پای کار هستند که قسمتی از این پروژه ها در حال اتمام و بهره برداری است./ایرنا

نظرات

🔄