نسخه آزمایشی

نقاره‌خانه بقعه شیخ صفی‌الدین اردبیلی راه‌اندازی می‌شود

نقاره‌خانه بقعه شیخ صفی‌الدین اردبیلی راه‌اندازی می‌شود

اطلاعات گردشگری

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل گفت:‌ بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده نقاره‌خانه بقعه شیخ صفی‌الدین اردبیلی راه‌اندازی خواهد شد تا در مناسبت‌های ملی، مذهبی و تاریخی در آن نقاره‌زنی شود.

نادر فلاحی از هدف‌گذاری برای تهیه تقویم رویدادها خبر داد و بیان کرد: در نظر داریم تا این رویدادها برای نقازه‌زنی در نقاره‌خانه شیخ صفی‌الدین اردبیلی تهیه شود و بر اساس آن مراسم نقاره‌زنی در طول سال و در مناسبت‌های مختلف اجرا شود.

وی  با اشاره به آیین نقاره‌زنی در آستان مقدس امام رضا (ع) گفت:‌ آیین نقاره‌زنی در بارگاه ملکوتی ثامن‌الائمه به‌صورت یک سنت بسیار شایسته درآمده و تلاش می‌کنیم در استان اردبیل نیز شبیه این آیین را در مناسبت‌های مختلف اجرا کنیم.

فلاحی اجرای برنامه‌های معنوی و فرهنگی را رویکرد امسال این اداره کل در بخش فرهنگی برشمرد و عنوان کرد: راه‌اندازی نقاره‌خانه گامی مهم در این راستا به شمار می‌رود و در کنار آن برنامه‌های دیگری نیز تدارک دیده شده که شاهد  اجرایی شدن آن خواهیم بود.

او با اشاره به ایجاد صحن قزلباشان برای برگزاری برنامه‌های فرهنگی، مذهبی و معنوی افزود:‌ آماده میزبانی و برگزاری برنامه‌های مختلف با مشارکت دستگاه‌های استان در این صحن هستیم./ایرنا

نظرات

🔄