نسخه آزمایشی

اهداف گردشگری در خلخال محقق می‌شود

اهداف گردشگری در خلخال محقق می‌شود

اطلاعات گردشگری

فرماندار خلخال گفت: با تکمیل و بهره‌برداری از چندین طرح و پروژه بزرگ سرمایه‌گذاری بخش مهمی از اهداف کوتاه مدت توسعه صنعت گردشگری این شهرستان در سال جاری محقق می‌شود.

فریدون بابایی در جلسه کارگروه گردشگری خلخال افزود: بخشی از اهداف مهم توسعه گردشگری این منطقه با معرفی جاذبه‌های گردشگری و طبیعی ،تاریخی این شهرستان به گردشگران تحقق یافته و بخشی دیگر نیز امسال با تکمیل و بهره‌برداری از چند طرح و پروژه بزرگ گردشگری و افزایش زمان ماندگاری مسافر تحقق پیدا می‌کند.

وی با اشاره به ظرفیت محدود اقامتگاه‌های رسمی مسافر در خلخال از جمله هتل و میهمانپذیرهای این شهرستان گفت: در حالی که مجموع ظرفیت پذیرش در سطح سه هتل ،یک میهمانسرای جهانگردی ،یک میهمانپذیر و ۲ هتل آپارتمان ۲۵۰ نفر در روز است ، تعداد زیادی از گردشگران ورودی فقط از این منطقه گذر می‌کنند.

او به در حال اجرا بودن چند پروژه و طرح گردشگری اقامتی مسافران و گردشگران از سوی سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در این شهرستان اشاره کرد و افزود: با تکمیل و بهره‌برداری از این طرح‌ها زمان ماندگاری مسافران و گردشگران خلخال به ۲ برابر افزایش خواهد یافت.

هم‌اکنون احداث پروژه مجموعه اقامتی مجموعه قصرهای چوبی برادران شاد ، هتل ۵ ستاره ازناو سبز در مطقه نمونه گردشگری و تفرجگاه ازناو و مجموعه اقامتی ، بوم‌گردی و گردشگری بام خلخال در بلندای شهر خلخال ،هتل رغائب در منطقه مجره و هتل روستای گردشگری گیلوان در بخش شاهرود در مرحله تکمیل برای بهره‌برداری در روزهای آینده است.

وی از افزایش شتاب در مراحل اجرایی پل معلق ازناو خلخال به عنوان بزرگترین پل معلق جهان خبر داد و گفت: با توجه به حساسیت بالا در اجرای سازه این پل عظیم از شتاب‌زدگی و فشار به مجری طرح برای بهره‌برداری زودهنگام آن پرهیز می‌شود.

برای ایجاد ۲ راه دسترسی به ۲ سمت این پل در قله ازناو مبلغ قابل توجه اعتبار ملی نیاز است که اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل باید نسبت به تامین آن به عنوان زیرساخت گردشگری منطقه اقدام کند.

علاوه بر طرح‌های بزرگ گردشگری در حال اجرا عملیات اجرایی چند طرح نیز از جمله طرح دومنظوره گردشگری و پرورش آبزیان در تفرجگاه اندبیل و همچنین مجموعه اقامتی منطقه گردشگری مجره با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی این طرح‌ها بزودی آغاز می‌شود.
وی ارتقای سطح زیرساخت‌های گردشگری از جمله راه‌های ارتباطی ، معرفی جاذبه‌های گردشگری منطقه از طریق تبلیغات رسانه‌ای و مجازی و افزایش امکانات رفاهی و اقامتی گردشگری از جمله افزایش هتل‌ها و اقامتگاه‌های رسمی همراه با ساماندهی خانه‌های مسافری را از جمله عوامل افزایش میزان گردشگران ورودی و آمار اقامت در این شهرستان ذکر کرد.

وی با بیان اینکه افزایش ساخت و ساز در خلخال موجب رونق اشتغال فعالان در بخش ساختمان شده است، گفت: رغبت بسیاری از افراد مهاجرت کرده از خلخال به مناطق دیگر کشور برای بازگشت به زادگاه خود موجب افزایش ساخت بنا شده و رونق صنعت ساخت و ساز را رقم زده است.

وی حضور روزافزون گردشگران در خلخال و علاقه‌مندی بخشی از مسافران و میهمانان به آب و هوای خاص این منطقه و میل به ماندگاری بیشتر در خلخال را از سایر عوامل تاثیرگذار در رونق صنعت ساخت و ساز و افزایش سطح ساخت بناهای جدید در این شهر دانست./ایرنا

نظرات

🔄