نسخه آزمایشی

خانه شهردار خوشنام تبریز ثبت ملی شد

خانه شهردار خوشنام تبریز ثبت ملی شد

اطلاعات گردشگری

خانه قدیمی و ماندگار ارفع الملک جلیلی، از شهرداران تبریز در اواخر دهه 1290 و نیمه دوم دهه 1310 شمسی، به شماره ۳۲۹۳۸ در فهرست آثار ملی به ثبت رسید.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر، افزود: نامه رسمی این ثبت ملی امروز از سوی وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به استاندار آذربایجان شرقی ابلاغ شد.

با توجه به ثبتی بودن سردر این خانه، پس از تشکیل پرونده ثبت اعیانی خانه مذکور در معاونت میراث فرهنگی استان و پیگیری‌های صورت گرفته، طی نامه وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع ‌دستی به استاندار آذربایجان شرقی، این خانه با توجه به شأن ملی و تاریخی به شماره ۳۲۹۳۸ در فهرست آثار ملی کشور ثبت شد.

طبق ضوابط میراث فرهنگی، اثر مذکور تحت حفاظت و نظارت وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی است و هرگونه دخل و تصرف یا اقدام و عملیاتی که منجر به تخریب یا تغییر آن شود، برابر مواد ۵۵۸ لغایت ۵۶۹ از کتاب پنجم قانون مجازات‌های اسلامی، تعزیرات و مجازت های بازدارنده جرم محسوب می‌شود.

مرتکب هرگونه تخلف در این زمینه مشمول مجازات‌های قانونی خواهد شد و مرمت و بازسازی اثر صرفا" با تایید و نظارت وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ممکن خواهد بود./ایرنا

 

نظرات

🔄