نسخه آزمایشی

قلب بافت تاریخی یزد به تپیدن افتاد

قلب بافت تاریخی یزد به تپیدن افتاد

اطلاعات گردشگری

مسجد جامع کبیر یزد که از شاخص‌ترین جاذبه‌های گردشگری در بافت جهانی این شهر است پس از ماه‌ها تعطیلی به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، با مصوبه ستاد استانی پیشگیری از کرونا مجدداً بازگشایی شد تا حیاتی مجدد در رگ‌های این بافت ارزشمند تاریخی جریان یابد.

«الهه خاکباز الوندیان» مدیر موزه‌های استان یزد از بازگشایی مسجد جامع کبیر به عنوان یکی از شاخص‌ترین ابنیه تاریخی یزد خبر داد و اظهار کرد: این بنای تاریخی و شاهکار معماری که یکی از باشکوه‌ترین و پرطرفداراترین ابنیه تاریخی یزد در دل بافت جهانی این شهر است، پس از حدود سه ماه تعطیلی به روی گردشگران بازگشایی شد.

علاوه بر این بنای تاریخی که مورد استقبال چشمگیر گردشگران نیز قرار دارد، خانه لاری‌ها، زندان اسکندر، موزه آینه و روشنایی، موزه زیلو، باغ پهلوان پور و باغ دولت آباد، نارین قلعه میبد، آتشکده، دخمه، موزه زیلو  خودروهای کلاسیک و همچنین موزه تاریخ و فرهنگ بهاباد به روی گردشگران بازگشایی شدند.

این مسئول از پیوستن سایر اماکن تاریخی یزد به این ابنیه خبر داد و گفت: هر کدام از بناها و تاسیسات و جاذبه‌های گردشگری استان می‌توانند پس از رعایت پروتکل‌های بهداشتی بازگشایی شوند.

وی با تاکید بر این که در بازدید از اماکن تاریخی به خصوص موزه‌ها از بازدیدهای گروهی جلوگیری شود، خاطرنشان کرد: تعداد گروه‌ها ترجیحاً باید کمتر از شش نفر باشد و علاوه بر این نیز بلیط اماکن تاریخی و موزه‌ها باید به صورت الکترونیکی فروخته شود، از طرفی بازدید از همه بخش‌های موزه یا برخی از اماکن تاریخی اماکن پذیر نیست، ضمن این که باید همه افراد در بازدید از این ابنیه از دستکش و ماسک استفاده کنند.

خاکباز الوندیان در مورد توجه به نکات ایمنی و بهداشتی مربوط به شیوع کرونا و لزوم توجه به توصیه‌های پرسنل فعال در این اماکن نیز تاکید کرد و گفت: با ورود افرادی که نسبت به رعایت قوانین بهداشتی کوتاهی و مخالفت می‌کنند، اکیدا خودداری می‌شود./ایسنا

نظرات

🔄