نسخه آزمایشی

سرمایه گذاری ۵۰۰ میلیاردی در صنعت گردشگری شهرستان بافت

سرمایه گذاری ۵۰۰ میلیاردی در صنعت گردشگری شهرستان بافت

اطلاعات گردشگری

معاون سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان گفت: با سرمایه گذاری ۵۰۰ میلیارد تومان در حوزه گردشگری شهرستان بافت برای ۲۰۰۰ نفر شغل ایجاد می شود.

"رضا بردبار" با اشاره به اینکه در سال های گذشته سرمایه گذاری خوبی در زمینه توسعه زیرساخت های گردشگری شهرستان بافت صورت گرفته است، اظهار کرد: تمام تلاش دست اندرکاران این شهرستان تعامل سازنده با سرمایه گذاران بخش خصوصی برای رشد هرچه بیشتر صنعت گردشگری این منطقه است.

وی با بیان اینکه شهرستان بافت به دلیل داشتن ظرفیت های طبیعی همواره مورد توجه گردشگران داخلی و خارجی بوده است، افزود: خوشبختانه این عامل شرایط مساعدی را برای بهره برداری و توسعه زیرساخت های گردشگری نیز فراهم آورده است.

بردبار به سرمایه گذاری هواپیمایی ماهان در منطقه پارک ملی خبر و شرکت ستاره بام کویر در مرکز شهر بافت اشاره کرد و افزود: پیشرفت فیزیکی طرح های مذکور بیش از ۲۰درصد است که کماکان در حال ساخت و ساز هستند ;i با سرمایه گذاری کلان این دو سرمایه گذار زمینه اشتغال ۲۰۰۰ هزار نفر فراهم خواهد شد.

معاون سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان با بیان اینکه در حال حاضر ۷۰ طرح گردشگری در شهرستان بافت در حال فعالیت است، اظهار کرد: این طرح ها شامل مجتمع پذیرایی و اقامتی، هتل، اقامتگاه  بوم گردی، مهمانپذیر، خانه مسافر می شود.

وی با اشاره به اینکه شهرستان بافت دارای ۵۰ اقامتگاه بوم گردی است که جزء شهرستانهای برتر استان در زمینه راه اندازی اقامتگاه های بوم گردی است ادامه داد: منطقه نمونه گردشگری خبر که با داشتن ۲۵ واحد اقامتی بوم گردی و ۷ واحد مجتمع پذیرایی و اقامتی به یک دهکده گردشگری تبدیل شده است شرایط لازم برای جذب هرچه بیشتر گردشگران داخلی و خارجی را دارد.

معاون سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان با بیان اینکه شهرستان بافت یکی از مرتفع‌ترین و خوش آب وهواترین مناطق ایران محسوب می شود، افزود: شهرستان بافت منطقه‌ای کوهستانی و سردسیر است و از شهرهای مرتفع ایران به شمار می آید.

بردبار با اشاره به اینکه ارتفاع برخی از مناطق مسکونی شهرستان بافت مانند روستاهای دامنه کوه شاه و بُندر گوغر تا حدود ۳۳۰۰ متر است، خاطرنشان کرد: این شهرستان داری سه منطقه نمونه گردشگری شامل خبر،گوغر و طرنگ در سطوح استانی، ملی و بین المللی نیز است./ایسنا

نظرات

🔄