نسخه آزمایشی

ضرورت برندسازی هویت‌های تاریخی فرهنگی استان مرکزی

ضرورت برندسازی هویت‌های تاریخی فرهنگی استان مرکزی

اطلاعات گردشگری 

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان مرکزی گفت: در حال حاضر شاهد به یغما رفتن بسیاری از هویت‌های فرهنگی کشور هستیم که در این راستا نیاز است تدابیر ویژه‌ای اندیشیده شود تا پیشینه تاریخی و فرهنگی کشور به دست فراموشی سپرده نشود.

علیرضا ایزدی ظهر امروز در همایش حقوق مالکیت فکری با محوریت مبانی نشانه‌های جغرافیایی و علائم تجاری اظهار داشت: استان مرکزی در حوزه صنعت سرآمد بسیاری از صنایع کشور است، اما متاسفانه تمام نگرش‌ها معطوف به صنعت استان است که این نوع نگرش سبب شده پیشینه فرهنگی و تاریخی استان فراموش شود که باید این هویت مفقوده را بازیابیم.

اگر به دنبال هویت سازی در کشور هستیم باید یک تمدن نوین اسلامی را در سراسر دنیا ایجاد کنیم و توسعه دهیم و با بهره‌گیری از مالکیت‌های فکری، صنایع دستی را  برندسازی و تجاری‌سازی کنیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان مرکزی با اشاره به فرش استان به عنوان یک برند و هویت فرهنگی تصریح کرد: فرش یک هنر ساده نیست  و یک هنر متعالی منسجم یافته از ارزش‌های انسانی است که می‌طلبد فرش لیلیان و ساروق را برندسازی کنیم.

با توجه به سلایق و علایق بازار، باید شیوه و نحوه تولیدات نیز تغییر کند و در این راستا باید در مالکیت‌های فکری و معنوی هویت سازی کنیم.

ایزدی  با بیان اینکه شهرهای کوچک اراک به ژرفای تاریخ ایران هویت ساز بوده است، گفت: استان مرکزی مهد پرورش بزرگانی بوده که هویت ایرانی اسلامی کشور مرهون زحمات و فعالیت‌های این مفاخر و مشاهیر است.

دکتر ایزدی هدف از برگزاری این همایش را برندسازی و شناسنامه دار کردن هویت‌های تاریخی فرهنگی استان بیش از گذشته عنوان کرد.

نظرات

🔄