نسخه آزمایشی

استقبال گردشگران از اقامتگاه های بوم‌گردی خراسان جنوبی

استقبال گردشگران از اقامتگاه های بوم‌گردی خراسان جنوبی

اطلاعات گردشگری 

هزار و ۹۵۵ گردشگر در نیمه نخست امسال در واحدهای بوم‌گردی خراسان جنوبی اقامت کردند که این تعداد نسبت به مدت مشابه پارسال ۹۲ درصد رشد داشت.

معاون گردشگری، سرمایه گذاری و تامین منابع اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان جنوبی گفت: در این مدت سه میلیون و ۹۸۶ هزار و ۷۴۴ گردشگر به استان سفر و اقامت کردند که ۱.۱ درصد اقامت آنان در اقامتگاه‌های بوم‌گردی بوده است که این میزان در مدت مشابه پارسال ۶ دهم درصد اقامت‌ها را شامل می‌شد.

مرتضی عربی با اشاره به اینکه اقامت گردشگران در استان ۱۵ درصد در ۶ ماه نخست سال جاری رشد داشته است افزود: از مجموع گردشگران ۴۲ هزار و ۹۵۵ نفر در بوم‌گردی‌ها و بقیه در مسافرخانه‌ها، هتل‌ها، مدارس و چادرهای مسافرتی اسکان داشته‌اند.

وی از پرداخت ۴۰ میلیارد تومان تسهیلات گردشگری به متقاضیان این حوزه در استان خبر داد و افزود: این تسهیلات برای ایجاد اقامتگاه‌های بوم‌گردی، سفرخانه‌های سنتی، هتل و دیگر تاسیسات گردشگری پرداخت شده است.

عربی، مهمترین اولویت‌های زیرساختی گردشگری خراسان جنوبی را آموزش جوامع محلی، ارائه تسهیلات بانکی ارزان قیمت و تغییر نگرش دستگاه‌های فرهنگی در زمینه مقوله گردشگری ذکر کرد.

نظرات

🔄