نسخه آزمایشی

پیام تبریک رئیس سازمان میراث فرهنگی به مناسبت آغاز سال نو میلادی و سالروز ولادت حضرت مسیح(ع)

پیام تبریک رئیس سازمان میراث فرهنگی به مناسبت آغاز سال نو میلادی و سالروز ولادت حضرت مسیح(ع)

اطلاعات گردشگری : معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در پیامی فرارسیدن سال نو میلادی  و سالروز ولادت حضرت مسیح(ع) را به مسیحیان تبریک گفت.

صنایع دستی و گردشگری، علی اصغر مونسان با بیان این که مسیح(ع) آمد تا بشارت دهنده طلوع پیامبر خاتم(ص) و ظهور منجی باشد، دنیای امروز را به بهره گیری کامل از آموزه‌های پیام‌آوران الهی فراخواند.

متن کامل این پیام به شرح زیر است:

«بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيم، إِذْ قَالَتِ الْمَلَائِكَةُ يَا مَرْيَمُ إِنَّ اللَّهَ يُبَشِّرُكِ بِكَلِمَةٍ مِنْهُ اسْمُهُ الْمَسِيحُ عِيسَى ابْنُ مَرْيَمَ وَجِيهًا فِي الدُّنْيَا وَالْآخِرَةِ وَمِنَ الْمُقَرَّبِينَ- ای مریم خداوند تو را به کلمه‌ای از جانب خود بشارت می دهدکه نامش مسیح، عیسی بن مریم است در حالی که در دنیا آبرومند و از مقربان الهی است. «سوره آل عمران-آیه ٤٥ ». 

مسیح آمد تا پیام آور متعالی ترین تعالیم آسمانی باشد. او آمد تا از پس سال های تازیانه و بردگی و اسارت، بسان چراغی فروزان، نور آزادی و آزادگی را پرتوافشانی کند.

مسیح آمد تا بشارت دهنده طلوع پیامبرخاتم(ص) و ظهور منجی باشد. و چه زیبا، ایران و ایرانی، پیام های پیامبر خدا را به گوش جان شنید و مراتب میزبانی پیروان فرزند مریم را به جای آورد. ایران عزیز ما با اعتقاد به برادری و برابری در سایه وحدانیت، به قرن ها همزیستی مسالمت آمیز ادیان در این سرزمین کهن افتخار می کند. بی شک پیامبران الهی ضمن دعوت مردم به توحید و یگانگی، پیام آور صلح و دوستی میان انسان ها بوده اند و این پیام متعالی، امروز بیش از هر زمان دیگر نیازمند احصاء و ترویج است. در این میان بخش اعظمی از دستاوردهای میراث و فرهنگ بشری همسو با آموزه های مهرورزانه ادیان و در سایه توسعه فرهنگ سفر و گردشگری، بر تعامل و دوستی ملت های جهان تاکید می کند. جهان امروز، جهان گفتگوی ملت ها بر مبنای تفاهم و دوستی است که باید درس مهر و محبت حضرت مسیح(ع) که تاکید مشترک ادیان الهی است بیش از پیش در تعاملات بین المللی جوامع تجلی یابد و مبنای عمل دولتمردان جهان مسیحیت قرار گیرد. سالروز میلاد مسعود گل مریم، کلمه تابنده و متبرک خدا، حضرت عیسی مسیح(ع) و آغاز سال 2019 میلادی را به مسیحیان جهان، به ویژه هموطنان عزیز مسیحی تبریک و تهنیت می گویم و ایامی شاد توام با سلامت و آرامش و صلح برای تمام مردم دنیا از هر کیش و آیینی آرزومندم.»

نظرات

🔄