نسخه آزمایشی

برگزاری جلسه کارگروه میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان غربی

برگزاری جلسه کارگروه میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان غربی

نخستین جلسه کارگروه میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان غربی در سال جاری، پیرامون طرح‌های سرمایه‌گذاری در تأسیسات گردشگری برگزار شد.

 این جلسه امروز یکشنبه 25 شهریور 97 با حضور مدیران دستگاه‌های عضو و به ریاست سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری آذربایجان غربی برگزار شد.

در جلسه مذکور، موضوعات مربوط به تعدادی از طرح‌های سرمایه‌گذاری گردشگری استان آذربایجان غربی به بحث گذاشته و در مورد آن‌ها تصمیم‌گیری شد.

یکی از موضوعات مطروحه مربوط به استعلام طرح‌های سرمایه‌گذاری از نهادها و دستگاه‌های دولتی بود که طولانی شدن فرآیند استعلام و عدم پاسخگوئی به‌موقع . همچنین انجام استعلام‌های موازی و دوباره، مشکلاتی برای سرمایه‌گذاران پدید آورده است که و در این خصوص نیز گزارشی از روند فعالیت‌های صورت گرفته ارائه شد.

از آنجا که طبق مصوبات قبلی، سقف زمانی پاسخگوئی به استعلامات حداکثر یک ماه تعیین شده است؛ لذا در این جلسه تأکید شد اگر دستگاهی ظرف این مدت به‌صورت کتبی پاسخی ارائه ندهد به منزله تأیید بوده و چنانچه در بررسی‌ها و پاسخگوئی نیاز به فرصت بیشتری داشته باشد، لازم است موضوع را با ارائه دلایل به دبیرخانه کارگروه اعلام کند.

دستور کار بعدی کارگروه، بررسی طرح مطالعاتی منطقه نمونه گردشگری بندر گلمانخانه ارومیه بود که از سوی بهره‌بردار این طرح، گزارشی از روند کارهای انجام شده و استعلام‌های به‌عمل آمده ارائه شد. به‌منظور فرآیند صدور مجوز به مناطق نمونه گردشگری، لازم بود مراتب طرح جامع منطقه نمونه پس از بررسی و تأیید کارگروه مذکور، به کارگروه امور زیربنایی ارجاع شود که حسب گزارش مشاور منطقه و استعلام صورت گرفته با کلیات طرح موافقت به‌عمل آمد.

دیگر دستور کار این کارگروه، بررسی طرح پیشنهادی ادامه مسیر پیاده‌روی کوه سیر ارومیه و جاده سلامت موجود در آن، به ساحل رودخانه شهرچای بود که با پیشنهاد امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مطرح و مقرر شد در قالب طرح  مطالعاتی، جایگزین‌های متفاوت از سوی فرمانداری، اداره کل راه و شهرسازی، شهرداری ارومیه، دفتر فنی استانداری و این اداره کل تعیین و جلسات کارشناسی برگزار و در جلسه بعدی کارگروه مطرح و تصمیم لازم اتخاذ شود.

نظرات

🔄