نسخه آزمایشی

نمایش تولیدات صنایع‌دستی شهرستان فردوس از شبکه یک سیما

نمایش تولیدات صنایع‌دستی شهرستان فردوس از شبکه یک سیما

تولیدات صنایع‌دستی شهرستان فردوس در استان خراسان جنوبی از شبکه یک سیما و برنامه زنده سفرنامه صبا به نمایش گذاشته و معرفی شد.

روح الله صداقت طالبی، سرپرست اداره میراث فرهنگی شهرستان فردوس، امروز یکشنبه 28 مرداد با اعلام این خبر گفت: «با توجه به برگزاری رویداد گردشگری رالی جانبازان خراسان رضوی در شهرستان فردوس و همزمان با پخش این رویداد از برنامه زنده سفر نامه صبا در تاریخ های 25 و 26 مرداد به مناسبت سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی، گوشه ای از تولیدات و کارگاه‌های فعال صنایع دستی شهرستان در دو روز اجرای برنامه به نمایش درآمد.»

او افزود: «برپایی شش غرفه زنده در روز نخست برنامه در مجموعه گردشگری آبگرم و هفت غرفه زنده در روز دوم در مجموعه پارک دلگشا در رشته های حوله بافی، ساخت سازهای سنتی، تراش سنگهای قیمتی و نیمه قیمتی، ساخت زیورآلات سنتی، سفالگری، نمد دوزی، گلیم بافی و ... گوشه ای از تلاش صنعتگران شهرستان بود.»

صداقت ادامه داد: «همچنین تولیدات و محصولات صنایع دستی فردوس در محل روستای کویرنوردی پلند نیز عرضه گردید. ضمن آنکه حضور در یکی ازکارگاههای خانگی و گفت وگو با صنعتگران نیز یکی دیگر از بخش های این برنامه بوده است.»

نظرات

🔄