نسخه آزمایشی

موزه عبرت یادآور ازخودگذشتگی و دلاوری افرادی است که سختی‌های فراوانی را تحمل کردند

موزه عبرت یادآور ازخودگذشتگی و دلاوری افرادی است که سختی‌های فراوانی را تحمل کردند

رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در بازدید از موزه عبرت، این موزه را یادآور تلاش‌ها، از خودگذشتگی‌ها و دلاوری‌های افرادی دانست که سختی‌های بسیاری را متحمل شدند.

علی‌اصغر مونسان معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری دیروز شنبه 30 تیر 97 از موزه عبرت در تهران بازدید کرد.

معاون رئیس‌جمهوری در این بازدید با بیان اینکه موزه عبرت با دارا بودن ویژگی‌های خاص، بخشی از زمان حال کشور ما را نشان می‌دهد، افزود: «این موزه یادآور تلاش، دلاوری و از خودگذشتگی افرادی است که روح بزرگی داشتند و به خداوند اتکا داشتند.»

رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری تصریح کرد: «وجود این موزه برای یادآوری آنچه در دوره انقلاب گذشته، به ویژه برای جوانانی که آن دوره را درک نکرده‌اند، بسیار موثر است.»

مونسان اضافه کرد: «راه‌اندازی بخش اسناد، مکاتبات و بازجویی‌هایی که در آن دوره انجام شده است نیز می‌تواند برای بسیاری از محققان و پژوهشگران مفید و موثر باشد.»

موزه عبرت ایران در سال 1382 به دست رئیس‌جمهوری وقت افتتاح شده است، این موزه در ساختمانی در باغ ملی تهران است که در زمان رژیم پهلوی، زندان زنان و بعد زندان کمیته مشترک ضد خرابکاری نام گرفت‌ و توسط ساواک مورد استفاده بود. پس از انقلاب ۱۳۵۷ بازداشتگاه توحید نام گرفت و سرانجام به موزه تبدیل شده و موزه عبرت نامیده شد.

نظرات

🔄